کد خبر: 133 A

آیت الله طباطبایی نژاد از مومنان خواست برای حفظ ثمرات رمضان و حرکت به سوی حق تلاش کنند تا همواره در مسیر صحیح قرار داشته باشند.

اصفهان – ایلنا: نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان عید فطر را عید کسانی دانست که روز گرفته اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد در خطبه‌های نماز عید فطر اظهار داشت: آنان که یکماه روزه گرفتند و خدا را ناظر بر اعمالشان دانستند امروز عید آنان است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که عمدا روزه نگرفتند عید ندارند و امروز برای آنان روز بازگشت به حق نیست زیرا باید بین کسانی که ماه رمضان را درک کردند و آنان که درک نکردند تفاوت باشد.

طباطبایی نژاد ادامه داد: فطرت انسان خداجوست و جا دارد مومنان تلاش کنند که فطرت خداجوی آنان بعد از رمضان نیز همانگونه باشد و ثمرات ارزشمند حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه این نماز همه ساله به امامت حضرت آیت الله مظاهری اقامه می‌شد اظهار داشت: آیت الله مظاهری به سبب طولانی بودن نماز و با توجه به ضعف و کسالت توانایی اقامه نماز را نداشتند.

امام جمعه اصفهان اظهار داشت: امید است خداوند توفیق هر آنچه را که در ماه مبارک رمضان انجام داده روز به روز بیشتر کند و بتوانیم انجام آن را نگه داریم و در برنامه کاری خود نیز قرآن را ملاک عمل قرار دهیم.

طباطبایی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به بخشی از خطبه‌های امام علی(ع) در خصوص عید فطر نیز اشاره نمود و در خصوص پرداخت فطریه به بیان مسائلی از این خطبه پرداخت.

وی ادامه داد: حضرت علی (ع) در خطبه‌خود به محبت و احسان به خانواده و همسر در این خطبه تاکید دارند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر