کد خبر: 1332 A

۳۰ درصد ماهیان زینتی، در بازار استان عرضه شده و ۷۰ درصد دیگر به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و سایر استان‌های کشور فرستاده می‌شود.

اصفهان – ایلنا: مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان، اصفهان را نخستین تولیدکننده ماهیان زینتی در کشور دانست و پیش بینی کرد تا پایان امسال ۵۰ میلیون قطعه ماهی زینتی در استان تولید شود.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عباسی از رشد ۸ درصدی تولید ماهیان زینتی در در مقایسه با سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته ۴۷ میلیون قطعه ماهیان زینتی در استان اصفهان تولید شده است که۳۰ درصد آن در استان عرضه شد و ۷۰ درصد دیگر به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و سایر استان‌های کشور فرستاده می‌شود.

وی شهرستان‌های کاشان، اصفهان، نجف‌آباد، نطنز، خمینی‌شهر، آران و بیدگل و لنجان را از مهم‌ترین شهرهای پرورش دهنده ماهیان زینتی دانست و خاطرنشان کرد: ماهیان گوپی، مولی، پلاتی، بارب‌ها، تترا‌ها و سیچ لاید‌ها از جمله ماهیان زنده‌زا و تخم‌گذاری هستند که در واحدهای تولیدی پرورش می‌یابند.

عباسی با اشاره به فعالیت ۴۱۲ واحد پرورش ماهیان زینتی در ۱۰ شهرستان استان افزود: استان‌های مرکزی، فارس، البرز و تهران در رده‌های بعدی قرار دارند.

به گفته وی هم اکنون ۱۰۰ گونه ماهی زینتی در استان اصفهان پرورش می‌یابد و به علت این‌که پرورش ماهیان زینتی به آب کمتری نیاز دارد مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر