کد خبر: 1343 A

امام جمعه موقت كاشان:

بازتاب گسترده برگزاری اجلاس سران غیرمتعهد به عنوان مهمترین نهاد پس از سازمان ملل متحد بیانگر عدم انزوای جمهوری اسلامی در تعاملات بین‌المللی است.

ایلنا – كاشان: امام جمعه موقت کاشان گفت: حضور سران غیرمتعهد در اجلاس تهران در واقع نوعی بی‌اعتنایی و دهن‌کجی به تهدیدهای آمریکا و هم‌پیمانانش محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگارایلنا در کاشان، حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیلی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با اشاره به برگزاری اجلاس سران غیرمتعهد در تهران، به نتایج و ثمرات این رویداد برای نظام جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: بازتاب گسترده برگزاری اجلاس سران غیرمتعهد به عنوان مهمترین نهاد پس از سازمان ملل متحد یکی از مهمترین آثار این رویداد مهم است که بیانگر عدم انزوای جمهوری اسلامی در تعاملات بین‌المللی است.

وی تأیید بی‌تأثیر بودن تحریم‌های جهانی در ایران را یکی از نتایج مهم دیگر برگزاری اجلاس سران غیرمتعهد در تهران دانست و افزود: با حضور سران کشورهای غیرمتعهد در ایران و مشاهده زندگی اجتماعی و رفتار سیاسی مردم بر این نکته مهر تأیید زده می‌شود که ملت ایران همواره همراه نظام به پیش می‌رود و با صلابت و بدون توجه به تحریم‌ها حرکت رو به رشد خود را ادامه می‌دهد.
امام جمعه موقت کاشان، از بی‌اعتنایی کشورهای غیرمتعهد به آمریکا و غرب به عنوان دستاورد دیگر برگزاری اجلاس سران غیرمتعهد در ایران نام برد و گفت: حضور سران غیرمتعهد در اجلاس تهران در واقع نوعی بی‌اعتنایی و دهن‌کجی به تهدیدهای آمریکا و هم‌پیمانانش محسوب می‌شود.
اسماعیلی در بخش دیگری از خطبه‌ها، با تبریک هفته دولت به کارگزاران نظام، یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و آنان را شهدایی عارف و عاشق معبود توصیف کرد.
وی همچنین با اشاره به اختصاص یک روز از هفته دولت به نام روز کارمند، خدمت به مردم را موهبتی از جانب پروردگار دانست که موجب رسیدن به مقام‌های بلند انسانی می‌شود.
خطیب نماز جمعه کاشان در ادامه به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای هیئت دولت نیز اشاره کرد و گفت:
اطلاع‌رسانی اقدامات انجام شده به مردم، استمرار کار و تلاش کنونی تا آخرین روز فعالیت دولت و اهتمام در جهت برآورده ساختن انتظارات مردم از جمله نکاتی بود که معظم‌له در دیدار با دولتمردان به آن تأکید کردند.
اسماعیلی با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات دولت‌های نهم و دهم در زمینه تولید و توسعه کشور اذعان داشت: این دولت کارهایی را که دولت‌های گذشته با وجود برنامه‌ریزی موفق نشدند عملیاتی کنند توانست به مرحله اجرا درآورد.
وی عدم توجه کافی به مسائل کلان فرهنگی کشور را یکی از نقاط ضعف دولت قلمداد کرد و خواستار توجه بیشتر مسئولان و مردم به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر شد.
وی در ادامه با گرامیداشت هفته مساجد، از این محل به عنوان محوری‌ترین مکان جامعه اسلامی نام برد و گفت: همانگونه که پیامبر اکرم(ص) با مرکز ثقل قرار دادن مسجد‌النبی آن را به پایگاه مهمی برای مسلمانان تبدیل کردند باید ما نیز با تقویت جایگاه نمازهای جمعه و جماعات بیش از پیش به عظمت منبر و محراب بیفزائیم.
اسماعیلی همچنین از مسئولان و متولیان مساجد نیز خواست با ایجاد جاذبه‌های بهتر و بیشتر زمینه حضور پرشورتر آحاد جامعه به خصوص نسل جوان را در این مکان مقدس فراهم کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر