کد خبر: 16349 A

مراسم گرامی داشت شمس الملوك متعبد، بانوی مدرسه ساز كاشانی كه هفته گذشته در سن 82 سالگی درگذشته بود صبح یك شنبه با حضور خیرین، مسئولین و استقبال كاشانی ها برگزار شد.

ایلنا - كاشان: مراسم گرامی داشت شمس الملوك متعبد، بانوی مدرسه ساز كاشانی كه هفته گذشته در سن 82 سالگی درگذشته بود صبح یك شنبه  با حضور خیرین، مسئولین و استقبال كاشانی‌ها برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در كاشان مدیر آموزش و پرورش كاشان در آیین گرامی داشت این بانوی خیر كاشانی طی سخنانی در این مراسم گفت: انسان به واسطه فطرت الهی خود، دنبال جاودانه شدن است و این نیاز را هدف زندگی خویش قرار می دهد.

حسین حنطه ای افزود: جستجوی علم،قدرت، ثروت و هر صفت جمال و كمال كه هست، رازش در میل به جاودانگی است.

وی با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) گفت: بنای اسلام بر پنج ركن ولایت، نماز، روزه، زكات و حج استوار است كه زكات، باعث رشد و كمال آدمی می شود.

وی خاطرنشان كرد: ثواب مدرسه‌سازان كه به گسترش فرهنگ درجامعه كمك می‌كنند در نزد خداوند محفوظ است و این عزیزان از عنایات خداونددر زندگی خود بهره‌مند می‌شوند.

وی به روایتی از رسول مكرم اسلام (ص) اشاره كرد و افزود: وقتی انسان می میرد عملش قطع می شود به جز علم عالمان، فرزند صالح و صدقه جاریه كه بركات آن استمرار می یابد.

مدیر آموزش و پرورش كاشان گفت: ساخت مدرسه بهترین تعبیر كلام رسول الله است، چراكه هر سه مورد را در خود دارد، هم عالم و فرزند صالح در آن پرورش می یابد و هم صدقه جاریه است.

وی از خانم شمس الملوك متعبد و اقدام خداپسندانه اش به عنوان یك الگو یاد كرد و افزود: این بانوی مومن و متعهد، منزل شخصی خود را برای مدرسه سازی وقف كرد.

وی افزود: جدای از ارزش مادی این ملك، باید در نظر بگیریم كه مرحوم خانم متعبد، همه دارایی و بضاعت خودش را بخشیده است.

وی با تجلیل از نیك اندیشی نیكوكاران مدرسه ساز كاشان تصریح كرد:در سی گذشته،نیكوكاران كاشانی بیش از یك صد واحد آموزشی و نمازخانه ساخته اند و بیش از یك صد هزار متر مربع زمین به آموزش و پرورش اهدا كرده اند.

شمس الملوك متعبد، بانوی مدرسه ساز كاشانی، هفته گذشته در سن 82 سالگی درگذشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر