کد خبر: 1663 A

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان:

برخی کارکنان شهرداری اصفهان، قانون شکنی می کنند/ به نظر می‌رسد، پلیس راهور ابزار و توان جلوگیری از موتورسواران متخلف و قانون‌گریز را ندارد.

اصفهان – ایلنا: عضو شورای اسلامی شهر اصفهان، موتورسواران و دوچرخه‌سواران را عاملان اصلی تهدید امنیت مردم در پارک‌ها و فضاهای سبز دانتس و گفت: موتورسوارانی که در استخدام بعضی از شرکت‌ها، رستوران‌ها و فست‌فودها هستند بیشترین آسیب را به مردم وارد می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، غلام‌رضا شیران ظهر امروز در جلسه علنی شورای شهر، با اشاره به رفتار آزار دهنده موتورسیکلت‌سواران در خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهر افزود: در حال حاضر جوانان موتورسوار قانون‌گریز با ارتکاب خلاف‌های مکرر از جمله عبور از چراغ قرمز و محل عابرپیاده و مانورها و عملیات آکروباتیک در خیابان‌ها به راحتی در خیابان‌های شهر رفت و آمد می‌کنند و این در حالی است که موتور افرادی که از راه وسیله نقلیه خود روزی خانواده خود را تأمین می‌کنند، توقیف می‌شود.

وی با تاکید بر این که تهیه و نصب جعبه‌های بزرگ و عریض بر روی موتورسیکلت‌ها و تردد در لابه‌لای خودروها خلاف است، ادامه داد: برای پیش‌گیری از خلاف‌های پیاپی این موتورسواران گرفتن تعهد از شرکت‌ها و رستوران‌هایی که آنها را به استخدام خود درآورده‌اند و احترام به قوانین و جلوگیری از هر گونه تخلف محسوس و نامحسوس ضروری است.

شیران با بیان اینکه باید تخلفات این موتورسواران متوجه آنها و شرکت‌ها و رستوران‌های استخدام‌ کننده شود، گفت: نصب پلاک راهنمایی و رانندگی در عقب و جلوی موتورسیکلت‌ها به طوری که به راحتی در دید پلیس و مردم باشد به عنوان دیگر راهکارهای جلوگیری از خلافکاری آنها باید مورد توجه جدی پلیس راهور قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: به نظر می‌رسد، پلیس راهور ابزار و توان جلوگیری از موتورسواران متخلف و قانون‌گریز را ندارد.

وی همچنین با انتقاد از این که برخی افراد در شهرداری بدون توجه به بیت‌المال اقدامات اقتصادی خارج از چارچوب اداری انجام می‌دهند، گفت: افراد فعال در شهرداری حقوق خود را از بیت‌المال دریافت می‌کنند، بنابراین نباید به دیگر اموری که مستقیم با شهرداری ارتباط دارد، وارد شوند، اما در حال حاضر برخی پرسنل و مهندسان شهرداری اقدامات غیر قانونی و اقتصادی خارج از چارچوب وظایف اداری انجام می‌دهند.

وی افزود: با وجود هشدارهای متعدد از سوی اعضای شورای شهر هنوز مواردی از این دست دیده می‌شود که باید شرایطی برای پیش‌گیری از آن به وجود آید که به نظر می‌رسد، برگزاری کلاس‌های آموزشی ویژه پرسنل به ویژه مهندسان فنی شهرداری برای ارتقای سطح علمی و نیز جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده ضروری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر