کد خبر: 2186 A

این شرکت با جذب پول‌های مردم، سودهای خوبی را پرداخت می‌کردند اما فعالیت آن در چارچوب قوانین پولی و مالی کشور نبود.

اصفهان – ایلنا: خبر‌ها ورشکستگی شرکت صنعتی گیتی‌پسند شایعه‌ای بیش نیست چرا که بر اساس گزارش‌های حسابرسی این شرکت مشکلی ندارد و ضرری هم متحمل نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، استاندار اصفهان با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: درخصوص مشکلات اخیر این شرکت، مکاتبات زیادی با وزرا و شخص رییس جمهور انجام داده‌ایم و امیدواریم با کمک دولت، این شرکت بتواند به تعهدات خود عمل کند.

علیرضا ذاکر اصفهانی با تاکید بر اینکه شرکت صنعتی گیتی‌پسند از‌‌ همان ابتدا فعالیت خود را برپایه غیراصولی و خلاف قوانین بانک مرکزی آغاز کرد، خاطرنشان کرد: این شرکت با جذب پول‌های مردم، سودهای خوبی را پرداخت می‌کردند اما فعالیت آن در چارچوب قوانین پولی و مالی کشور نبود.

وی ایجاد مشکلات مالی در شرکت را موجب هجوم سپرده‌گذاران برای خروج پول‌ خود دانست و گفت: این موضوع با وارد کردن شوکی بزرگ به مجموعه سبب شد که مسوولان گیتی‌پسند نتوانند حقوق کارمندان خود را به موقع پرداخت کنند.

استاندار عدم انجام وعده بانک مرکزی برای کمک و تزریق منابع مالی به این شرکت را یکی دیگر از دلایل ایجاد مشکل مالی در کارخانه گیتی پسند اصفهان عنوان کرد و تصریح کرد: با وجود همه این مشکلات، گیتی پسند هنوز هم از جمله صنایع بزرگ اصفهان است، ابتکارات قابل توجهی در عرصه تولید و عرضه محصولات خود داشته و حتی محصولات آن پیش فروش می‌شود.

وی با اشاره به نتیجه حسابرسی از این شرکت گفت: این گزارش‌ها نشان می‌دهد کارخانه گیتی پسند نه تنها ورشکست نشده بلکه هیچ گونه ضرری متحمل نشده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر