کد خبر: 237 A

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان اعلام کرد:

استان اصفهان از عمده تولیدكنندگان محصول پنبه از ارقام ورامین و بومی در كشور به شمار می رود/ در سال گذشته 11 هزار تن وش پنبه از مزارع استان اصفهان برداشت شد.

اصفهان - ایلنا: مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان از توزیع ۷ هزار لیتر مواد بیولوژیک برای مبارزه با آفت در مزارع پنبه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، رحیمی با اشاره به آغاز طرح مبارزه با آفت کرم غوزه پنبه در 3500 هکتار از مزارع، گفت: این مقدار مواد آفت کش در میان ۳ هزار بهره بردار اصفهانی توزیع شده است.

وی ایجاد آفت کرم غوزه پنبه را موجب ایجاد حفره در غوزه پنبه، از بین رفتن جوانه انتهایی و بوته و در نهایت کاهش کمی و کیفی محصول پنبه دانست و ادامه داد: در صورتی که مزارع پنبه به این آفت دچار شود،۳۰ درصد خسارت به آنها وارد می شود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان با تاکید بر ادامه اجرای طرح مبارزه با آفت کرم غوزه پنبه تا پایان شهریور در مزارع استان اصفهان، گفت: شهرستان های آران و بیدگل، اصفهان، کاشان و گلپایگان عمده ترین تولیدکننده پنبه در استان اصفهان هستند.

رحیمی استان اصفهان را از عمده تولیدكنندگان محصول پنبه از ارقام ورامین و بومی در كشور معرفی کرد و اظهار داشت: محصول پنبه سالی یکبار کاشت می شود، در سال گذشته 11 هزار تن وش پنبه از مزارع استان اصفهان برداشت شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر