کد خبر: 23855 A

استاندار اصفهان:

تاکنون بیش از هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های مهر ماندگار استان هزینه شده، این مبلغ صرف نظر از اعتبارات ارزی تخصیص یافته آن بوده و برای تکمیل این پروژه‌ها ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر مورد نیاز است.

اصفهان – ایلنا: استاندار اصفهان پیشبرد و اتمام پروژه‌های مسکن و راه‌های پر خطر و نقاط حادثه خیز را برای استان فوق العاده حیاتی دانست.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علیرضا ذاکر اصفهانی در جلسه ستاد طرح‌های مهر ماندگار که برای بررسی پروژه‌های مهر ماندگار استان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در برگزار شد، بر تلاش برای اتمام این پروژه‌ها تا پایان دولت دهم تاکید کرد.

وی پایان دولت دهم را بهانه‌ای برای سرعت بخشیدن به روند انجام کار عنوان کرد و ادامه داد: حدود هزار پروژه مهر ماندگار در سراسر کشور وجود دارد که دولت مصمم است تا پایان عمر خود این پروژه‌ها را به پایان برساند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه از بین ۵ هزار پروژه عمرانی، خدماتی و فرهنگی استان، ۵۳ پروژه بعنوان پروژه‌های مهر ماندگار در نظر گرفته شده، افزود: از این میان تعدادی به لحاظ اینکه بیشتر مورد مطالبه است و مخاطبان بسیاری دارد حیاتی‌تر به نظر می‌رسد و مهم‌تر است.

وی با اعلام اینکه تاکنون بیش از هزار میلیارد تومان جهت پروژه‌های مهر ماندگار استان هزینه شده، گفت: این مبلغ صرف نظر از اعتبارات ارزی تخصیص یافته آن بوده و برای تکمیل این پروژه‌ها ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر مورد نیاز است.

ذاکر اصفهانی با ابراز خرسندی از بهره برداری ۸۰ کیلومتر از آزاد راه کنار گذر غربی اصفهان، یادآور شد: این پروژه بخش مهمی از شبکه شریانی شمال-جنوب کشور به شمار می‌آید و با توجه به اینکه این آزاد راه در کاهش بار ترافیکی و آلودگی هوای شهر اصفهان و انتقال سریع بار و کالا و مسافر و صرفه جویی در مصرف سوخت از نقاط مهم و استراتژیک، نقش بسزایی را ایفا خواهد کرد، تلاش برای اتمام آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه همچنین تکمیل موزه اصفهان را برای استانی با پیشینه تاریخی و فرهنگی بسیار دارای اهمیت دانست و گفت: این موزه باید به گونه‌ای طراحی و اجرا شود که در شأن و جایگاه استانی تاریخی مانند اصفهان باشد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست که آنچه را تعهد کردیم به سرعت پیش ببریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر