کد خبر: 29 A

مسئول اتلاف سگهای ولگرد شهرداری کاشان از اتلاف 763 قلاده سگ ولگرد از ابتدای سال جاری تاكنون به منظور جلوگیری از انتشار آلودگی محیط زیست در كاشان خبر داد.

ایلنا - کاشان: مسئول اتلاف سگهای ولگرد شهرداری کاشان از اتلاف 763 غلاده سگ ولگرد از ابتدای سالجاری تاكنون به منظور جلوگیری از انتشار آلودگی محیط زیست در كاشان خبرداد.

مسئول اتلاف سگهای ولگرد شهرداری کاشان در گفتگو با خبرنگار ایلنا در كاشان با اعلام این خبر، با اشاره به اینکه این اقدام به صورت هفتگی انجام می شود، گفت: هدف از این اقدام جلوگیری از انتشار آلودگی محیط زیست به ویژه انواع بیماریها، حفظ سکوت شبانه در مناطق مسکونی و امنیت شهروندان است.

آمیر حسینی، وجود سگ‌های ولگرد را موجب سلب آسایش عمومی در شهرها و روستاها به ویژه اراضی کشاورزی دانست و گفت: این حیوانات به عنوان یكی از مهم‌ترین عوامل آلوده ‌كننده پارك‌ها و تفرجگاه‌ها هستند.

وی در ادامه شناسائی محلهای رفت و آمد سگ های ولگرد و مزاحم را خاطر نشان کرد و افزود: متاسفانه کارخانه ها و کشتار گاه ها با دفع نامناسب فاضلاب و پسماند های مواد غذایی باعث تجمع سگها و افزایش این حیوان تهدیدکننده سلامت شهروندان در این محلها می شوند.

به گفته وی زاد و ولد سگهای نگهبان و گله و رها شدن توله هایشان در محیط روستاها از عوامل دیگر ازدیاد این جانوران و گسترش بیماریهای آلوده کننده سگهاست.

وی خواستار اطلاع رسانی شهروندان از وجود سگهای ولگرد در اطراف منازل و مناطق مسکونی آنها شد و گفت: ساکنان این مناطق به محض مواجه شدن با این مشکل مراتب را به شهرداری جهت پیگیری و رفع مشکل اطلاع دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر