کد خبر: 2943 A

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) اصفهان اعلام کرد

این صندوق به دستور بانک مرکزی، تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال وام را با یک ضامن معتبر، پرداخت می‌کند/ سقف تسهیلات ایجاد اشتغال ۱۵۰ میلیون ریال و مشاغل خانگی ۵۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

اصفهان - ایلنا: صندوق مهر امام رضا (ع) امسال حدود ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای ایجاد فرصت‌های شغلی در استان اصفهان در نظر گرفته است همچنین ۳۰۰ میلیارد ریال، حدود ۱۹۰ میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات خاص مشاغل خانگی پرداخت می‌شود که به ۶ هزار و ۳۰۰ نفر متقاضی اصفهانی پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) اصفهان با اعلام این خبر گفت: با پرداخت تسهیلات برای مشاغل خانگی در استان اصفهان در آینده‌ای نزدیک برای ۶ هزار و ۳۰۰ نفر شغل خانگی ایجاد می‌شود.

سید جلال قریشی از افتتاح شعبه کاشان این صندوق در هفته دولت خبر داد و افزود: با راه‌اندازی شعبه کاشان تعداد شعب این صندوق در سطح استان اصفهان به سه مورد افزایش یافت دیگر شهرستان‌ها نیز دریافت و پرداخت‌ها را به صورت شعب مجازی انجام می‌دهند.

به گفته وی این صندوق بنا به دستور بانک مرکزی در زمینه ضمانت‌های وام تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال را با یک ضامن معتبر، تسهیلات پرداخت می‌کند.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) اصفهان سقف تسهیلات ایجاد اشتغال را ۱۵۰ میلیون ریال و مشاغل خانگی را ۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این صندوق تنها موسسه‌ای است که تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال پرداخت می‌کند.

وی اعلام کرد: از ابتدای تاسیس صندوق در سال ۸۵ که به عنوان نخستین مصوبه دولت نهم از آن یاد می‌شود، پرداخت تسهیلات در قالب تسهیلات اشتغال به متقاضیان جویای کار در دستور کار این صندوق قرار گرفت که تا پایان سال ۹۰ اعتباری بالغ بر یک‌میلیون و ۶۵۰ هزار و ۸۱ ریال در سطح استان جذب، تعداد ۲۵ هزار و ۸۸۸ پرونده تسهیلات تشکیل و تعداد ۳۰ هزار و ۱۶۵ فرصت شغلی در بخش‌های مختلف ایجاد شده است.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) وی با اشاره به اینکه از کل متقاضیانی که تاکنون موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند، سهم زنان شش هزار و ۱۱ نفر و سهم مردان ۱۹هزار و ۸۷۷ نفر بوده است، افزود: از این تعداد بالغ بر ۶ هزار و ۹۰۰ نفر در بخش روستایی و ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر در بخش شهری از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

وی تعداد تسهیلات پرداختی در بخش‌های اقتصادی شامل خدمات، صنعت و کشاورزی را به ترتیب ۱۶ هزار و ۱۳۷، ۶ هزار و ۹۳ و ۳ هزار و ۶۵۸ فقره برشمرد و اظهار کرد: رشد اعتبارات جذب شده در سال ۹۰ نسبت به سال قبل از آن در حدود ۳۰ درصد بوده که این میزان اعتبار منجر به رشد ۲. ۳ برابری میزان اشتغال ایجاد شده توسط صندوق شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر