کد خبر: 2946 A

هم اینک دو مرکز هسته‌ای کشور در این استان قرار دارد، این ظرفیت‌ها در خدمت توسعه استان و کشور است و می‌تواند بسترهای لازم برای گسترش روابط با کشورهای دوست را فراهم کند.

اصفهان – ایلنا: اصفهان با قدمت هفت هزار ساله، چندین دوره پایتخت ایران بوده و امروز هم به عنوان بزرگ‌ترین قطب اقتصادی و گردشگری ایران مورد توجه است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، معاون سیاسی، امنیتی استاندار اصفهان نیز در دیدار با وزیر امور خارجه بنگلادش، این مطلب را اعلام کرد و گفت: استان اصفهان دارای ۱۰۵ شهر با جمعیت حدود پنج میلیون نفر است و بیش از۲۰ هزار اثر توریستی و گردشگری در این استان وجود دارد.

محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به ظرفیتهای جدید اصفهان در حوزه‌های علمی و دانش گفت: هم اینک دو مرکز هسته‌ای کشور در این استان قرار دارد، این ظرفیت‌ها در خدمت توسعه استان و کشور است و می‌تواند بسترهای لازم برای گسترش روابط با کشورهای دوست را فراهم کند.

وی از تلاش برای گسترش روابط با کشورهای دوست خبر داد و افزود: احترام فراوانی به مردم مسلمان بنگلادش به عنوان برادران دینی خود قائلیم، ابراز امیدواری کرد که روابط بین اصفهان و بنگلادش در آینده نزدیک گسترش یابد.

وزیر امور خارجه بنگلادش که با هیات همراه خود برای شرکت در شانزدهمین اجلاس سران کشورهای غیر تعهد به ایران سفر کرده‌اند، نیز گفت: حضور در اصفهان، با قدمت هفت هزار ساله که مظهر شکوه است، احساس عجیبی در من بوجود آورد.

خانم «دیپو مونی» زیباییهای اصفهان را اعجاب آور دانست و گفت: به دلیل حضورم در این شهر، احساس سعادت و خوشبختی می‌کنم.

وی که اولین بار به اصفهان آمده است، اظهار داشت: این بازدید فرصت خوبی برای معرفی و آشنایی با توانمندیهای ایران است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر