کد خبر: 3003 A

معاون استاندار و فرماندار كاشان:

اگر فعالیتها و حركاتهای خبرنگاران برمبنای احكام و اخلاق اسلامی در جامعه استوار باشد خواهیم توانست سرمان را بالا بگیریم.

ایلنا - كاشان: معاون استاندار و فرماندار شهرستان كاشان در مراسم تجلیل از خبرنگاران كه با حضور معاونین اداره كل ارشاد و رئیس خانه مطبوعات استان اصفهان، معاونین سیاسی اجتماعی و امور عمرانی فرمانداری ویژه كاشان، شهردار كاشان و نماینده دفتر نماینده مردم كاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در تالار ارشاد كاشان پس ازتاخیر زیاد برگزار شده بود، ضمن تبریك هفته دولت و گرامی داشت شهیدان رجایی و باهنر گفت: دولت در نظام جمهوری اسلامی ایران از یك نظام اسلامی دینی مردمی برخوردار است.

« علیرضا جوادی » با بیان اینكه هرچند روز خبرنگار در كاشان به علت مصادف شدن با ایام ماه مبارك رمضان با تاخیر برگزار شد، گفت: اگر فعالیتها و حركتهای خبرنگاران برمبنای احكام و اخلاق اسلامی در جامعه استوار باشد خواهیم توانست سرمان را بالا بگیریم.

وی وظیفه خبرنگاران را دراطلاع رسانی براساس آیات و روایات مبتنی برمبنای احكام اسلامی دانست و گفت: خبرنگاران باید با استخراج جامع و كامل از آیات قرآن اطلاع رسانی كنند.

فرماندار شهرستان كاشان با بیان اینكه عدم وجود شورای اطلاع رسانی در كاشان نشات گرفته ازعدم همكاری خود خبرنگاران این شهرستان است، گفت: خبرنگاران باید در انعكاس اخبار مواظب همدیگر باشند و در انعكاس اخبار از توهین نسبت به همكاران خود پرهیز كنند تا آخرت به خیر شوند.

پس ازا جرای نمایشنامه ای كه به اصطلاح حاكی از بیان مشكلات خبرنگاران آن هم به صورت توهین آمیز بود از خبرنگاران فعال شهرستان كاشان توسط فرمانداری این شهرستانبا لوح تقدیر و یك هدیه 30 هزار تومانی تجلیل به عمل آمد و ازتعدادی اثر برتر نیز تقدیر به عمل آمد.

نكته بسیار قابل توجه و شگفت انگیز دراین مراسم عدم تجلیل از خبرنگاران خبرگزاری های فعال این شهرستان كه بیشترین كار اطلاع رسانی و گزارشگری این شهرستان را در طول شبانه روز به عهده دارند نیز از طرف اداره ارشاد این شهرستان برای همگان بسیار سوال برانگیز شده بود و از طرفی مشكل عمده ای كه در برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان كاشان در سالجاری كاملا نمایان و مشهود بود و همه ساله نیز بدین منوال بوده است عدم نظرخواهی از خبرنگاران رسمی خبرگزاری ها و رسانه های فعال دراین شهرستان نسبت به نحوه برگزاری این مراسم بود.

به جا بود قبل از برگزاری چنین مراسم هایی ضمن تشكیل جلسه با خبرنگاران مشورت و نظر خواهی ازآنها می شد تا از خبرنگاران فعال و رسمی این شهرستان كه تعدادشان نیز مشخص است و در طول سال متعهدانه و دلسوزانه در تمام محافل این شهرستان در جهت اطلاع رسانی تلاش می كنند  نظرخواهی و تجلیل می شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر