کد خبر: 33985 A

مسؤول شورای هیئت های مذهبی آران و بیدگل

مسوول شورای هیات مذهبی شهرستان آران و بیدگل گفت: راهپیمایی شیعیان در اربعین، مصداق واضحی از قدرت نرم مسلمانان است

ایلنا - آران وبیدگل: مسوول شورای هیات مذهبی شهرستان آران و بیدگل گفت: راهپیمایی شیعیان در اربعین، مصداق واضحی از قدرت نرم مسلمانان است.

به گزارش خبرنگارایلنا در آران و بیدگل: مسؤول شورای هیئت های مذهبی شهرستان آران و بیدگل در حاشیه تجمع عزاداری هیئت های مذهبی در حرم هلال بن علی(ع) با بیان اینكه اربعین علاوه بر وجه دینی خود برای حفظ یاد امام حسین(ع) یك وجه سیاسی دارد گفت: قیام حضرت سید‌الشهدا(ع) علاوه بر وجه دینی، از آنجا كه یك قیام اسلامی است، در بطن خود ماهیتی ضد ظلم دارد.

«حسین ابوالحسن زاده»، راهپیمایی بزرگ شیعیان در روز اربعین را مصداق واضحی از یك قدرت نمایی نرم دانست كه عملا در هر قالبی توانایی بروز و ظهور دارد گفت: مهم‌ترین كاركرد این حركت عظیم، انتشار پیام جهانی عاشورا برای سایر ملت‌های جهان و به خصوص در جهان اسلام است.

مسؤول شورای هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل در ادامه خاطر نشان كرد: بخش اعظم بقای واقعه كربلا مدیون آن چیزی است كه در اربعین می‌گذرد؛ چرا كه گذر دوباره كاروان اهل بیت(ع) به كربلا و زیارت قبر شریف حضرت امام حسین(ع) و دیدار جابر بن عبدالله انصاری و پایه گذاری سنت عزاداری اربعین، رجعتی است برای یادآوری آرمان‌هایی كه امام حسین(ع) برای آن قیام كرده است.

ابوالحسن زاده افزود: به طور حتم این راهپیمایی می‌تواند تجدید بیعتی باشد با تمام آنچه كه در كربلا گذشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر