کد خبر: 40397 A

دبیر برگزاری همایش ملی وقف در کاشان خبر داد:

دبیر برگزاری همایش ملی وقف با تاکید بر آموزش عالی، از ارسال حدود 145 مقاله اصلی علمی از محققان، پژوهشگران و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های سراسر کشور به دبیرخانه این همایش خبر داد.

ایلنا- كاشان: دبیر برگزاری همایش ملی وقف با تاکید بر آموزش عالی، از ارسال حدود 145 مقاله اصلی علمی از محققان، پژوهشگران و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های سراسر کشور به دبیرخانه این همایش خبر داد.

« محسن نیازی» در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر  افزود: علاوه بر این تعداد آثار، حدود 205 چکیده مقاله نیز دریافت شده که برای داوری ارسال شده است.

وی، وقف در اسلام و ایران، شناسایی مبانی علمی وقف و مسایل آن، ترویج فرهنگ وقف و تجلیل از خیرین آموزش عالی، تعمیق و گسترش سنت وقف در آموزش عالی، تبیین ابعاد فقهی، حقوقی، اجتماعی و فرهنگی وقف و چالش‌های فرهنگی و حقوقی وقف در ایران را از اهداف این همایش ذکر کرد.

دکتر نیازی خاطر نشان کرد: در این همایش محورهای وقف و آموزش عالی، ابعاد فقهی و حقوقی، اجتماعی، فرهنگی، روانشاختی و تربیتی، ابعاد اقتصادی، تاریخی، هنری و ادبی وقف مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

مدیر گروه علوم اجتماعی و عضو هیات علمی دانشگاه کاشان یادآورشد: مقالات برتر در سه ویژه‌نامه مجلات علمی و پژوهشی به چاپ خواهد رسید.

این همایش در روز اول اسفند با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، سازمان اوقاف و امورخیریه و دانشگاه کاشان در تالار آزادی این دانشگاه برگزار خواهد شد

بهره‌برداری از دو طرح عمرانی دهه فجر در دانشگاه کاشان

مدیر طرح‌های عمرانی دانشگاه کاشان، از افتتاح و بهره‌برداری دو طرح عمرانی، آموزشی و ورزشی به مناسبت دهه مبارک فجر در این دانشگاه خبر داد.

حسین توفیقی، سالن ورزشی لاجوردی را از جمله این طرح‌ها ذکر کرد و گفت: این مجموعه ورزشی به مساحت یک هزار و 400 متر مربع در پردیس خواهران ساخته شده است.

وی اظهار داشت: برای اجرای این طرح حدود پنج میلیارد و 600 میلیون ریال به همت خیر آقای لاجوردی و از محل اعتبارات دولتی هزینه شده است.

وی، ساختمان مرحوم پروفسور ارشدی را از دیگر طرح‌ها برشمرد و خاطر نشان کرد: این مجموعه آموزشی نیز با زیربنای دو هزار و 400 مترمربع در سه طبقه ساخته شده است.

مدیر طرح های عمرانی دانشگاه کاشان یادآورشد: برای این مجموعه آموزشی، حدود 15 میلیارد ریال از محل اعتبارات خیرین آقایان امامی و مرحوم پروفسور ارشدی و اعتبارات دولتی هزینه شده است.

توفیقی اظهار داشت: حدود 30 هزار مترمربع فضای آموزشی و کمک آموزشی توسط خیرین در این دانشگاه در حال ساخت است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر