کد خبر: 42476 A

مدیر دبیرستان دخترانه سیدعلی محمدیان کاشان، از برگزاری همایش و مسابقه کتابخوانی "رایحه عفاف" با مشارکت دانش آموزان و اولیا آنها، در این واحد آموزشی خبر داد.

ایلنا - كاشان: مدیر دبیرستان دخترانه سیدعلی محمدیان کاشان، از برگزاری همایش و مسابقه کتابخوانی "رایحه عفاف" با مشارکت دانش آموزان و اولیا آنها، در این واحد آموزشی خبر داد

"فریده سرافراز" در  گفتگو با  خبرنگار ایلنا در كاشان گفت: این همایش و برنامه های جنبی آن با هدف، آشنایی دانش آموزان و خانواده آنها با فلسفه و مبانی حجاب در تعالیم آسمانی و فرهنگ ملی و تاریخی ایران اسلامی به عنوان عامل تحکیم بنیان خانواده برگزار شد.

به گفته وی، اجرای مسابقه کتابخوانی با مشارکت 300 نفر از دانش آموزان و اولیا آنها از برنامه های اصلی این همایش بود که با هدف آشنایی شرکت کنندگان با سیره انبیا و اولیا الهی، در رابطه با فلسفه حجاب، به عنوان راهی برای حفظ کرامت انسانی در پرتوی این ارزش اجتماعی و تامین سلامت روانی و اجتماعی آحاد جامعه برگزار شد.

نویسنده کتاب کوثرمحبت اظهار داشت: در سایه روابط نزدیک و صمیمی بین اعضای خانواده‌ها، زمینه بالندگی علمی و شغلی دانش آموزان را فراهم ‌شده و جامعه از انحراف حفظ می شود و اجرای چنین برنامه هایی، فرصت خوبی برای ایجاد این ارتباط است.

وی ارتباط خانواده‌ با فرزندان و مدیریت کردن به موقع بر فرزندان را مهم توصیف کرد و گفت: با حضور به‌موقع پدر و مادر در خانواده کانون خانواده با محبّت و دوستی آشنا می شود و والدین باید با ایجاد فرصت های فراغت، نسبت به فرزندان ابراز محبّت کنند.

سرافراز افزود: در همایش پایانی این مسابقه، از 12 نفر از دانش آموزان و 4 نفر از اولیا، به عنوان نفرات برتر تجلیل شده و کمک هزینه یک میلیون ریالی سفر به مشهد الرضا را دریافت کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر