کد خبر: 42630 A

در سومین روز از دهه مبارك فجر/

در سومین روز از دهه فجر، دانش آموزان پایه ششم این واحد آموزشی با لباس‌های محلی در کلاس درس حاضر شدند.

ایلنا - كاشان: مدیر مدرسه دخترانه شهید صادقی کاشان گفت: درسومین روز از دهه فجر، دانش آموزان پایه ششم این واحد آموزشی با لباس های محلی در کلاس درس حاضر شدند.

"اکرم شویدی"  در گفتگو با خبرنگار ایلنا در كاشان با اعلام این مطلب افزود: هدف از برپایی جشنواره لباس محلی در این مدرسه، فرهنگ سازی در زمینه آشنایی دانش آموزان با اقوام مختلف ایرانی، احترام به فرهنگها و تلاش برای معرفی سبک زندگی بر اساس آموزه های ملی و دینی است.

به گفته وی، آشنایی دانش آموزان، با پوشش و گویش مناطق مختلف کشور و شهرستان کاشان،از جمله اهداف این برنامه بود که در قالب شعرخوانی و سرود ایران اجرا شد.

شویدی گفت: انتخاب این طرح نیز براساس محتوای آموزشی، درس پوشش و لباس در کتاب مطالعات اجتماعی پایه ششم بوده است.

یک کارشناس علوم تربیتی گفت: لباس یکی از مهمترین ابزار شناخت ملت ها بوده و مولفه ای مهم در ترویج فرهنگ اسلامی وبومی کشورمان است.

"مریم پورقاسم" افزود: برپایی جشنواره ای با عنوان " لباس محلی " گام موثری در جهت شناخت فرهنگ بومی در مقابله با فرهنگ های مهاجمی است که نسل جوان را مورد هجوم قرار می دهد.

به گفته وی، تعمیق باور به ارزشمندی نهاد خانواده و کشور، معرفی فرهنگ و هویت اسلامی-ایرانی و ارج نهادن به میراث فرهنگی و استفاده از تولید ملی از جمله اهدافی است که با اجرای این قبیل جشنواره ها می توان مورد توجه قرار داد.

وی اظهار داشت: آشنایی با آداب و مهارت های زندگی و به کارگیری آنها، نگرش ها و مهارتهای پایه در خلق آثار فرهنگی - هنری با رویکرد تربیت هنری، از دیگر اهداف کلی برنامه درسی است که به درستی در پایه ششم ابتدایی به آن پرداخته شده است.

وی با اشاره به مثبت خواندن محتوای بخش پوشاک‌ در کتاب درسی مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی عنوان کرد: دانش‌آموزان در این بخش با مهارت‌ها و ابعاد خرید لباس، رعایت حجاب، تمیزی لباس و استفاده از لباس‌های محلی و بومی آشنا می‌شوند.

این کارشناس مدیریت آموزشی گفت: کتاب مطالعات اجتماعی، با هدف تربیت اجتماعی و آموزش مهارت‌های زندگی برای دانش آموزان تدوین شده است.

پورقاسم افزود: اگر معلم روش‌های صحیح آموزش را به جای توجه به انباشتن ذهن دانش‌آموزان از اطلاعات انتخاب کنند، می‌توان به صراحت گفت که کتاب درسی مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی می‌تواند در حوزه تقویت مهارت‌های زندگی دانش‌آموزان گام موثری بردارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر