کد خبر: 42674 A

در نشستی مشترک در رم مطرح شد/

اتحادیه اتاق های بازرگانی لاتزیو ایتالیا و استان اصفهان در نشستی مشترک در رم زمینه های تقویت همکاری های اقتصادی بین استانی را بررسی کردند.

اعضای اتحادیه اتاق های بازرگانی استان لاتزیو ایتالیا و استان اصفهان در نشستی مشترک در رم زمینه های تقویت همکاری های اقتصادی بین استانی را بررسی کردند.

هیاتی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان به منظور بررسی راه های تقویت همکاری های استانی به ایتالیا سفر کرد و  در نشستی مشترک با تعدادی از اعضای اتاق بازرگانی استان لازیو در شهر رم شرکت کرد.

ˈساندرو پتیناتوˈ معاون اتحادیه اتاق مشترک بازرگانی ایتالیا و ایران در نشست مشترک جمعی از کارآفرینان استان ˈلاتزیوˈ وهیات تجاری اتاق بازرگانی استان اصفهان، در محل ساختمان مرکزی این اتحادیه در رم، ایران را بازاری بالقوه و پرمنفعت برای صاحبان صنایع این کشور خواند.

وی همچنین با تاکید براینکه شرکت های ایتالیایی آماده و مشتاق همکاری با ایران هستند، افزود: ما ایران را می شناسیم و آماده همکاری با جمهوری اسلامی هستیم. شرکت های ایتالیایی تمایل بسیاری به افزایش همکاری با طرف ایرانی و مبادلات تجاری با این کشور دارند و ما بر این عقیده ایم که باید مبادلات تجاری و اقتصادی ایتالیا با کشوری مانند ایران بیش از پیش گسترش یابد.

معاون دبیر کل اتحادیه اتاق های بازرگانی ایتالیا گفت: اتحادیه اتاق های بازرگانی ایتالیا، متشکل از 150 اتاق بازرگانی در داخل این کشور، بیش از 70 اتاق در خارج از کشور و 40 اتاق مشترک است که در این میان اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا یکی از فعال ترین ها محسوب می شود.

پتیناتو تاکید کرد: به باور من برای ارتقا هر چه بیشتر روابط تجاری، فقط کار اقتصادی کافی نیست بلکه باید به فعالیت های فرهنگی که به نزدیکی و شناخت هر چه بیشتر میان دو ملت کمک می کند، نیز پرداخت.

در این نشست سید محمد علی حسینی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا، با تاکید بر اهمیت استان ها در توسعه همکاری بین ملت ها و کشورها، اظهار داشت: این نوع نشست ها گام مهمی در جهت توسعه هر چه بیشتر روابط بین رم و تهران است.

وی افزود: استان اصفهان علاوه بر اینکه از جاذبه ها گردشگری، فرهنگی، تاریخی و باستانی برخوردار است، یکی از قطب های مهم صنعتی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بشمار می رود و از این رو به نظر می رسد که ظرفیت های همکاری در تمام زمینه ها با طرف ایتالیایی وجود داشته باشد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا همچنین گفت: خوشبختانه انگیزه فراوانی برای تقویت و گسترش همکاری های فی مابین در میان کارافرینان و صاحبان صنایع ایتالیایی، علیرغم محدودیت های موجود، مشاهده می شود.

ˈخسرو کسائیانˈ رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیز با اشاره به شرایط اصفهان، به شرح توانایی های این استان پرداخت.وی با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی اصفهان بخاطر فعالیت های اقتصادی برنده جایزه بهترین استان از سوی اتاق های بازرگانی ˈآسیا پاسیفیکˈ شده است، اظهار داشت: اصفهان آماده همکاری با ایتالیا در تمام زمینه ها است.کسائیان افزود: در صورت غیبت شرکت های اروپایی در ایران، شرکت های آسیایی به تدریج جایگزین انها خواهند شد.

ˈروزاریو آلساندرلوˈ رییس اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا ضمن اعلام آمادگی کشورش جهت همکاری با جمهوری اسلامی اظهار داشت: ایتالیا همچنان در سال 2013 نخستین شریک تجاری ایران در اروپا است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر