کد خبر: 43143 A

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان اصفهان:

اضافه شدن 54 قلم دارو به لیست داروهائی که درتعهد سازمان تامین اجتماعی است.

ایلنا-اصفهان:مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه60 درصد جمعیت این استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند واین استان از نظر جمعیت بیمه شدگان رتبه دوم را در کشور دارد گفت: تعداد بیمه شدگان و مستمری بگیران این استان تا پایان شهریور سال جاری بالغ بر دو میلیون و 913 هزار نفر بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حسین عطایی افزود: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اصفهان دارای سه بیمارستان ملکی با به نامهای دکتر شریعیت، غرضی و فاطمه زهرای نجف آباد با مجموع 812 تخت فعال و 25 پلی کلینیک و درمانگاه عمومی و خصوصی است.

وی تعداد کل مراکز طرف قرارداد بخش درمان غیر مستقیم مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اصفهان تا پایان آذر سال جاری را چهار هزار و 453 مرکز عنوان و تصریح کرد: 48 بیمارستان نیز طرف قرارداد با این نهاد هستند.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی که در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مدیریت درمان تامین اجتماعی در سال 90 موفق به کسب رتبه سوم جشنواره شهید رجایی شده افزود: بیمارستان دکتر غرضی از آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی لوح کیفیت آزمایشگاه کسب کرد.

رییس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان اصفهان نیزاز اضافه شدن 54 قلم دارو به فهرست داروهای در تعهد این سازمان خبر داد و افزود: حدود 20 قلم این داروها مربوط به بیماران سرطانی و صعب العلاج است و فقط 10 درصد از فرانشیز داروهایی که به تازگی به تعهدات سازمان تامین اجتماعی اضافه شده است باید توسط بیماران پرداخت شود.

احمد اسماعیلی گفت:هزینه این داروها تحت شرایط معین پرداخت می شود و به عنوان مثال تعدادی از داروهای بیماران سرطانی باید توسط پزشکان فوق تخصص خون، انکولوژی و رادیوتراپی درخواست شده باشد وبیماربرای دریافت این داروها باید با مراجعه به دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی اقدام به ایجاد پرونده کند.

معاون درمان مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: مدیریت درمان این استان در سال گذشته از نظر تعداد ویزیت سرپایی پزشکان پس از استانهای تهران و خوزستان رتبه سوم کشور را کسب کرد.

محمد مصلحی مبلغ ویزیت پزشکان عمومی، متخصص و دندانپزشکان (بخش درمان مستقیم) مراکز درمانی تابع مدیریت درمان استان در 9 ماه امسال بالغ بر سه میلیون و 348 هزار و 200 مورد بوده است و از این تعداد سهم ویزیت پزشکان عمومی 62 درصد، پزشکان متخصص 29 درصد و سهم دندانپزشکان 9 درصد بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر