کد خبر: 45819 A

محمود گلکار:

مسئول کمیته بررسی رفع موانع و مشکلات صنعت اتاق اصفهان گفت:واحدهای صنعتی در پایان سال نیازمند نقدینگی مضاعفی می باشند و بانکها باید این شرایط را درک کنند.

اصفهان-ایلنا: مسئول کمیته بررسی رفع موانع و مشکلات صنعت اتاق اصفهان گفت: واحدهای صنعتی در پایان سال نیازمند نقدینگی مضاعفی می باشند و بانکها باید این شرایط را درک کنند.

به گزارش ایلنا،«محمود گلکار»در جمع اعضای کمیته بررسی رفع موانع مشکلات کمیسیون صنعت و معدن اتاق اصفهان تصریح کرد:یک واحد تولیدی در پایان سال علاوه بر پرداخت حقوق بایستی عیدی و سنوات به کارکنان خود پرداخت کند و در شرایط کنونی تامین مالی برای واحدها بسیار سخت و دشوار شده است.

وی سه قفله شدن تسهیلات بانکی برای واحدهای تولیدی را در شرایط کنونی قابل تامل دانست و گفت:واحدهای تولیدی برای تامین سرمایه در گردش نیازمند تسهیلات بانکی می باشند و تامین مالی نشدن این واحدها به تعطیلی آن می انجامد.

وی در بخش دیگری از سخنان از ظرفیت تشکل های اقتصادی برای ارایه مشاوره و کارشناسی به بانک های عامل استان خبر داد و گفت:این تشکل ها می توانند با شناخت خود از صنعت،بانکها را در ارائه تسهیلات هدفمند یاری رسانند.وی افزایش معوقات بانکی را ناشی از توجه نکردن به مدیریت پروژه در طرح های توجیحی واحدهای تولیدی دانست و گفت:متاسفانه بخش کارشناسی بانکها نسبت به موضوع مدیریت و کنترل پروژه طرح های صنعتی کمتر توجه می کنند.

«مهدی مسائلی»دبیر سندیکای صنعت برق استان اصفهان در این جلسه گفت:تامین نقدینگی برای بنگاههای اقتصادی بسیار مشکل شده است.وی تسهیلات بانکی با نرخ بالای 25 درصد برای واحدهای صنعتی را مقرون به صرفه ندانست و گفت:نرخ بالای بهره بانکی در کنار افزایش نرخ ارز جهت تامین مواد اولیه شرایط ویژه ای برای صنعت ایجاد کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تقویت تشکل های غیر دولتی اقتصادی مانند اتاق بازرگانی شد و گفت:ارائه خدمات به اعضا،تمهید برای افزایش مشارکت اعضا،نمایندگی اعضا در مجامع مختلف و اعمال کنترل بر فعالیت های کیفی اعضا از جمله وظایف تشکل هاست.

«کیخسرو کیانی»مدیر یک واحد صنعتی در فاز دوم شهرک صنعتی اشترجان اصفهان در این جلسه گفت:شرکت شهرک های صنعتی با گذشت چندین سال از فعالیت فاز دوم شهرک صنعتی اشترجان هنوز سند واحدهای تولیدی فعال در این بخش را صادر نکرده است.وی افزود:بیش از یکصد واحد در حال حاضر در این فاز مشغول فعالیت اند ولی هنوز سندی برای آنان صادر نشده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر