کد خبر: 45964 A

سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان خبر داد:

در آستانه سال نو، ثبت نام دوره های رایگان آموزش راهنمایان محلی توسط اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان آغاز شد

ایلنا - کاشان: سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان از آموزش رایگان راهنمایان محلی شهرستان کاشان خبر داد و این امر را با توجه به نزدیکی فصل گردشگری شهرستان کاشان و حجم بالای گردشگران با هدف آموزش نیروی انسانی متخصص برای معرفی جاذبه های منطقه کاشان ضروری دانست.

« حسین یردانهمر » در گفتگو با خبرنگارایلنا در کاشان با اعلام این مطلب  گفت:  این دوره که تحت عنوان راهنمایان محلی طی فراخوانی از تمامی دانشجویان و علاقمندان به شناخت و معرفی فرهنگ و تمدن غنی منطقه کاشان دعوت به مشارکت شده است را ادامه دوره های ویژه آموزش گردشگری آن اداره عنوان نمود که مورد استقبال گسترده فراگیران خصوصا در بین دانشجویان مقطع کارشناسی مدیریت جهانگردی قرار گرفت.

یزدانمهر افزود:با توجه به وجود ظرفیت شهرستان در آموزش دانشجویان در رشته های مدیریت جهانگردی در دانشگاه های پیام نور شهرستان کاشان،برگزاری این دوره های آموزشی را گامی مثبت در جهت تکمیل آموزش های دانشگاهی جهت ایجاد بستر مناسب برای زمینه های اشتغال ایشان در آینده دانست.

به گفته وی:فراگیران محترم در این دوره که از سی ام بهمن ماه به مدت یک هفته برگزار خواهد شد حدود40 ساعت مباحث آموزشی مرتبط با راهنمایان محلی را به صورت تئوری و عملی آموزش خواهند دید.

یزدانمهر کمبود آموزش را در بخش اطلاعات گردشگری یکی از موانع پیشرفت این صنعت دانست و گفت:راهنمایان به عنوان سفیران فرهنگ هر منطقه لازم است با معلوماتی مستند و مورد تائید با داشتن سایر شاخصه های علمی و عملی لازم به معرفی تمدن و فرهنگ شهری تاریخی با قدمتی هفت هزارساله بپردازند وی ادامه داد:از تعدادی از راهنمایان که مراحل نهایی آموزش و گزینش را گذرانده باشند مطابق سنوات گذشته در ایام نوروز در ابنیه تاریخی شاخص شهرستان با عنوان راهنمایان آثار تاریخی استفاده خواهد شد.

یزدانمهر آموزش راهنمایان و برپایی جلسات توجیهی با مدیران مزاکز اقامتی و پذیرایی و خدماتی شهرستان را از جمله اقداماتی دانست که این اداره در جهت ارائه خدمات بهینه به گردشگران محترم در دستور کارخود دارد و در همین راستا و برای آماده نمودن بسترهای مناسب پذیرفتن میهمانان نوروزی، ستاد دائمی تسهیلات سفر شهرستان کاشان با ریاست و محوریت فرمانداری محترم ویژه کاشان و عضویت تمامی مدیران ادارات دولتی مرتبط آغاز به کار نموده است.

ایشان ضمن تاکید بر ارائه خدمات مطلوب به گردشگران خاطر نشان کرد: هفت کمیته داخلی این اداره تمامی مساعی خود را جهت دستیابی به این هدف بزرگ به کار بسته و امیدوار است میزبان خوبی برای گردشگران محترم باشد.

لازم به ذکر است ثبت نام دومین دوره آموزش راهنمایان محلی 12 بهمن آغاز و تا 25 بهمن ماه ادامه خواهد داشت و قبلا نیز فراخوان آن از طریق سایت رسمی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان صورت گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر