کد خبر: 47011 A

یک کارشناس بسته بندی گفت:صنعت بسته بندی کالاهای ایرانی با توجه به تنوع تولیدات نیازمند تحول است.

اصفهان-ایلنا:یک کارشناس بسته بندی گفت:صنعت بسته بندی کالاهای ایرانی با توجه به تنوع تولیدات نیازمند تحول است.

به گزارش ایلنا،«سپهر سرمست»در سلسله همایش آموزشی هفتگی اتاق اصفهان با موضوع خلاقیت و ماندگاری ارمغان بسته بندی برای برند افزود: نیاز به بسته بندی موثر و تنوع آن برای برندهای ایرانی یک موضوع اصلی است و نباید به سادگی از کنار آن گذر کرد.

وی اضافه کرد:یک تامین کننده (Supplier) در بخش بسته بندی باید تولید بسته بندی های آماده،لیبل ها و بسته های خاص و بسته بندی های مناسبتی را در دستور کار قرار دهد.

وی وظیفه مالک برند (Brand Owner) را شامل توزیع کالاهایی متناسب با نیاز بازار و بسته بندی موثر،بدون نیاز به سرمایه گذاری روی دانش تولید و تجهیزات،امکان کارآفرینی گسترده و تمرکز روی رضایت‌مندی بازار و بهبود کانالهای توزیع برشمرد.وی در بخش دیگری از سخنان خود به رفتار خریداران ایرانی طی سال آینده خبر داد و گفت:خریدار می خواهد مطمئن شود و باور کند که انتخاب درست را انجام داده است و از خرید محصولات با دوام تا حد ممکن پرهیز می کند همچنین از خرید کالاهای پیچیده تا زمانی که باید بابت این امکانات پول بیشتر پرداخت کند صرف نظر می کند و در خرید محصولات روزمره دقت بیشتری می کند و محصولات با کیفیت را با احتیاط انتخاب می کند. وی پیش بینی کرد:توجه به اطلاعات لیبل بسیار پر اهمیت خواهد بود و مصرف کننده معیاری برای انتخاب برند خواهد ساخت همپنین بسته بندیهای سبک تر و راحت تر گزینه های اصلی در ترجیحات خرید خواهد شد.

وی افزود:ارزش گذاری برای خرید یک کالا در ذهن مصرف کننده جدی تر خواهد بود.ترجیح مصرف کننده بر برندهای خصوصی بیش از برندهای ملی خواهد بود.سرمست افزود:ابداع روشهایی که برند کالا را جذاب تر کند، مثل بسته بندی سبز (محیط پسند) و پرهیز از تاکید بیش از اندازه روی تخفیفات بایستی مورد تاکید تولیدکنندگان ایرانی باشد.سرمست در بخش کالاهای خرده فروش بهبود بسته بندی و کیفیت برندهای شرکت را پیشنهاد کرد و گفت:محصول باید بعنوان یک گزینه ماندگار در برابر سایر برندهای ملی معرفی شود. وی نظارت منظم بر رفتار خریدار و تغییر ظاهر فروشگاه بر اساس سلیقه وی را از جمله روشهایی برای افزایش فروش Private-Label عنوان کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر