کد خبر: 49327 A

فرمانده انتظامی استان اصفهان:

در سال 92 و در دوران انتخابات هیچ دغدغه امنیتی نداریم/تقویت پایگاه‌ها و ایستگاه‌های عفاف و حجاب را نیز برای تذکر دادن و ارائه بسته‌های فرهنگی خواهیم داشت.

ایلنا- اصفهان: فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در سال ۹۲ و در دوران انتخابات هیچ دغدغه امنیتی نداریم اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های پلیس اصفهان در سال آینده مربوط به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است و از هم اکنون در جهت حفظ هر چه بیشتر امنیت برگزاری انتخابات وارد عمل شده‌ایم و برای سال آینده نیز برنامه‌های ویژه‌ای را داریم به طوری که در بحث انتخابات بالا‌ترین امنیت را در اصفهان شاهد خواهیم بود و در این رابطه دغدغه‌ای نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار آقاخانی در جمع خبرنگاران گفت: در نوروز سال آتی این مژده را به شهروندان می‌دهیم که پلیس در کنار آن‌ها خواهد بود.

وی در رابطه با اجرای طرح نوروزی پلیس در سطح استان اصفهان نیز یاد آور شد: پلیس در ایام نوروز در سطح محلات، پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و محله‌هایی که خالی از سکنه باشد بیشتر حضور خواهد داشت و تیم‌های گشت، نظارت و کنترل بیشتری دارند، البته تمامی نیروهای ما در این ایام با پوشیدن کاور مخصوص و داشتن لبخندی بر لب در راستای حفظ امنیت مردم تلاش خواهند کرد.

تقویت پایگاه‌ها و ایستگاه‌های عفاف و حجاب

سردار آقاخانی یاد آور شد: تقویت پایگاه‌ها و ایستگاه‌های عفاف و حجاب را نیز برای تذکر دادن و ارائه بسته‌های فرهنگی خواهیم داشت.

رئیس پلیس استان اصفهان ادامه داد: در ایام نوروز افزایش ایستگاه‌های پلیس را نیز داریم و در کنار این مسئله تیم‌های پلیس راه و راهنمایی و رانندگی نیز افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به طرح مقابله با اراذل و اوباش نیز گفت: هرچند که خوشبختانه تعداد آن‌ها در اصفهان زیاد نیست ولی این طرح آغاز شده و تا سال آینده نیز به صورت ویژه ادامه دارد و تمامی مجرمین سابقه دار نیز تحت کنترل پلیس هستند.

طرح برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر

وی افزود: در کنار اجرای این طرح برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدررا نیز خواهیم داشت و دستگیری معتادان ولگرد که در اصفهان به اندازه انگشتان دست نیز نیستند در دستور کار است تا در شروع سال نو چهره شهر از وجود چنین افرادی پاک شود و مردم بتوانند بدون نگرانی و در کمال امنیت نوروز را جشن بگیرند.

سردار آقاخانی افزود: در طول اجرای طرح نیز حضور بیشتر فیزیکی ماموران و تیم‌های عملیاتی و ضربتی را در سطح شهر خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه به لحاظ حفظ امنیت، پلیس در محل اسکان مسافران نوروزی نیز حضور دارد و بر فعالیت هتل‌ها و مسافرخانه‌ها نیز نظارت می‌کند خاطر نشان کرد: پلیس علاوه بر ماموریت خود در این مکان‌ها کار فرهنگی نیز انجام می‌دهد.

افزایش کشفیات در یک ماه اخیر

وی اشاره‌ای نیز به آمار کشفیات یک ماهه اخیر در مقایسه با دی ماه سالجاری کرد و گفت: درطول این مدت در کشفیات سرقت با ۲۹ درصد، در بحث مواد مخدر با ۹۵ درصد، کشف سلاح‌های غیر مجاز ۱۲ درصد، تجهیزات ماهواره ۱۳ درصد و سوخت قاچاق با ۱۰ درصد افزایش کشف نسبت به دی ماه مواجه بودیم.

کاهش ۲۵ درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های استان

سردار آقاخانی افزود: همچنین در این مدت با کاهش ۲۵ درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های استان و در بحث اعمال قانون و صدور برگه جریمه نیز با ۸ درصد افزایش روبه رو بودیم.

رئیس پلیس استان اصفهان در اجرای طرح زمستانه نیز گفت: پلیس در ۹ نقطه استان حضور داشت وحضورش باعث شد تا ۱۲۳ مورد پیشگیری از وقوع حوادث جاده‌ای را رقم بزند و در ۵۶ مورد به مردم در راه مانده کمک کند.

سردار آقاخانی اشاره‌ای هم به فعالیت پلیس ۱۱۰ در طول یک ماه اخیر کرد و گفت: در این مدت از مجموع تماس‌هایی که با پلیس گرفته شده ۶۱ هزارو ۲۲۴فقره از آن‌ها منجر به اجرای عملیات بوده است.

کشف ۲۷ کیلوگرم شیشه در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان همچنین از انهدام بزرگ‌ترین باند تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی در این استان خبر داد و گفت: کشف۲۷ کیلو گرم شیشه و دستگیری سه سوداگر مرگ نتایج حاصله در طرح ضربتی پلیس است.

وی افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این استان موفق شدند به دنبال کار انتظامی اطلاعاتی بزرگ‌ترین باند تهیه و توزیع مخدر صنعتی را در این استان شناسایی کنند.

سردار آقا خانی گفت: این افراد با تشکیل باندی سه نفره منزل خود را پاتوق مخدر صنعتی شیشه کرده و با توزیع آن به صورت گسترده ضمن آلوده کردن محل موجبات ناامنی، سلب آسایش و تخریب جامعه را فراهم کرده بودند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر