کد خبر: 49399 A

امام جمعه کاشان:

دلیل اصلی انتحاب مکان فعلی مصلای بقیه الله العظم شهرستان کاشان در بلوار امام رضا به خاطر دسترسی آسان عموم مردم، وجود زمین بکر، هوای خنک و واقع شدن در طرح جامع شهری کاشان می باشد

ایلنا – کاشان: امام جمعه کاشان گفت: دلیل اصلی انتحاب مکان فعلی مصلای بقیه الله العظم شهرستان کاشان در بلوار امام رضا (ع) شهرکاشان به خاطر دسترسی آسان عموم مردم، وجود زمین بکر، هوای خنک و واقع شدن در طرح جامع شهری کاشان می‌باشد.

به گزارش خبرنگارایلنا در کاشان «آیت الله عبدالنبی نمازی» در جلسه‌ای که بعداز ظهر چهارشنبه دوم اسفندماه در محل مصلای بقیه الالله اعظم کاشان با حضور خیرین برگزار شده بود، ضمن تبریک ولادت باسعادت امام حسن عسگری (ع) و اینکه هیچگونه دغدغه و نگرانی برای ساخت مصلای کاشان ندارم. گفت: در ساخت مصلای کاشان از تمام نقاط قوت مصلاهای کشور استفاده شده است.

وی اظهارداشت: متولیان اجرایی این مصلا تمام تلاش خود را بکارگرفته‌اند تا ضعفهایی که دردیگر مصلاهای کشور وجود داشته دراین مصلا بکار گرفته نشود.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ساخت این پروژه عظیم درشهرستانی چون کاشان که قدمت تاریخی ۸ هزارساله دارد یک ضرورت و آبروی این شهر دارالمومنین است تا حداقل ۵۰۰ سال عمر کند. گفت: همانطور که مقام معظم رهبری شهرستان کاشان را ویژه دیده‌اند و برای ساخت این مصلا ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت نموده‌اند، انتظارداریم خیرین نیز برای تسریع درساخت این مصلا مشارکت بیشتری داشته باشند.

نمازی با بیان اینکه حضور خیرین در ساخت مصلای کاشان خیلی رضایت بخش نبوده است. گفت: با توجه به اینکه مشارکت درکارهای خیر دردنیا و آخرت انسان‌ها ماندگار است، امیدواریم هرکدام از شما خیرین دراین کار معنوی با تقبل ساخت بخشی از این مصلا، ضمن اینکه یادگاری از خود به جا بگذارید، بتوانیم فاز اول این مصلا را درنیمه شعبان به بهره برداری برسانیم.

امام جمعه کاشان حمایت حاکمیت، دولت و افراد خیر را در ساخت مصلای کاشان موجب برگزاری مقتدرانه نماز جمعه کاشان عنوان نمود و گفت: با توجه به اینکه به علت فرسوده بودن وعدم گنجایش مکان فعلی نماز جمعه کاشان امکان حضور بیش از ۵ هزار نفر نمی‌باشد، انتظارداریم با افتتاح مصلای بقیه الالله اعظم کاشان حداقل یک سوم جمعیت ۳۰۰ هزار نفری کاشان در نماز جمعه شرکت کنند.

وی با بیان اینکه اگر حداقل ۵۰ هزارنفر جمعیت کاشان در نماز جمعه شرکت کنند دیگر مشکلات گرانفروشی، احتکار، اختلاص و ربا نخواهیم داشت. گفت: با توجه به اینکه نماز جمعه یک حقیقت عرشی است که خداوند به بشریت داده ولی متاسفانه ما دراین زمینه ضعیف عمل کرده‌ایم.

امام جمعه کاشان تنها راه حل توسعه درجامعه را معنویت دانست و گفت: اگر معنویت در جامعه پیاده شود جوانان دیگر دنبال مواد مخدر، فحشا و منکرات نخواهند رفت.

نمازی با اشاره به اینکه درحال حاضر دنیا با بحران رهبری، مشکلات اقتصادی و معنویت، دین واخلاق روبرواست. گفت: بحران رهبری در غرب باعث شده تا بیش از ۸۰ بانک امریکا ورشکست شوند.

وی عدم توسعه هویت واقتصاد در جوامع غربی را نشات گرفته از بحران رهبری دانست و گفت: مایه تاسف است که امروز کشورمان که عضوی از اینجامعه جهانی است بحران هویت به عنوان یک تهدید به ایران نیز صادر شده است.

عضو خبرگان رهبری بالا رفتن آمار زندانیان و جوابگو نبودن زندانهای کشورمان را ناشی از بحران هویت و عدم معنویت درجامعه دانست و گفت: بالا رفتن آمار طلاق، از هم پاشیدگی کانون گرم خانواده، سرگردان شدن بچه‌های بی‌سرپرست و فساد درجامعه یک تهدید جدی در کشورمان است.

و ی تصریح نمود: تنها چیزی که آرامش بخش جامعه و باعث حفظ، سلامت و امنیت خانواده می‌شود دین، اخلاق ومعنویت است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر