کد خبر: 50387 A

استاندار اصفهان خبر داد:

استان اصفهان به عنوان استان معین تهران، آمادگی های لازم را در سطوح مختلف، برای مدیریت بحران دارد.

ذاكر اصفهانی: استان اصفهان به عنوان استان معین تهران، آمادگی های لازم را در سطوح مختلف، برای مدیریت بحران دارد.

استاندار اصفهان در همایش دستاورد بازسازی های گذشته و نقش ساخت و ساز مقاوم كه در اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد، اظهار داشت: تلاش مدیریت استان، استفاده از تخصص های لازم و داشته های نخبگان برای پیشرفت استان است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینكه وجود حوادثی مانند زلزله، سیل، آلودگی هوا و... انكارناپذیر است، خاطر نشان كرد: در این راستا همواره سعی در پیشگیری از این حوادث داشته و معتقد هستیم پیشگیری باعث خواهد شد صدمات كاهش یافته و به دنبال آن هزینه و خسارت كمتری وارد شود.

وی با بیان اینكه در استان اصفهان آموزش های تخصصی در سطوح مختلف جهت مدیریت لحظات بحرانی تدبیر و اجرا شده است و در این زمینه آمادگی لازم وجود دارد، تصریح كرد: مانورهای مختلف مؤید این مسئله می باشد.

ذاكر اصفهانی وجود نیروی انسانی توانمند را سرمایه ای دانست كه بواسطه آن توانسته ایم در خصوص مقاوم سازی اقدامات شایسته ای انجام دهیم.

وی با اشاره به اینكه استان اصفهان در این زمینه دارای تجارب ارزشمندی است، تأكید كرد: در استان مناطقی از جمله سمیرم، چادگان، فریدونشهر وغیره وجود دارد كه نیازمند توجه بیشتری در این بعد می باشد.

وی همچنین تصریح كرد: هر چه تسهیلات بیشتری از طریق بانك ها به این بخش اختصاص داده شود به همان نسبت بهبود شرایط بهتر خواهد بود.

استاندار اصفهان با بیان اینكه در بخش روستایی خدمات ارزنده ای صورت گرفته است، اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته طی 2 سال اخیر، امروز چهره روستاها متفاوت شده است.

وی یادآور شد: طرح های روستایی تأثیر بسزایی در بهبود شرایط این مناطق داشته است و افزود: امروز روستاها از خدمات زیربنایی مناسبی در كلیه بخش ها برخوردار هستند.

استاندار اصفهان برخورداری 1200 روستا از نعمت گاز طبیعی را از جمله این اقدامات برشمرد و ادامه داد: این رقم در ابتدای دولت نهم 157 روستابوده است.

وی در پایان با اشاره به موضوع خشكسالی و مشكلات آبی استان، خواستار شد: مدیریت یكپارچه حوزه زاینده‌رود صورت پذیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر