کد خبر: 54036 A

دبیر اجرایی خانه کارگر کاشان:

چرا باید علیرغم اینکه بیشترین جمعیت شهرستان کاشان را کارگران تشکیل می دهند نماینده در شورای شهر نداشته باشد و همیشه آموزش و پرورشی ها و دیگر نهاد ها نماینده داشته باشند؟

ایلنا – آران و بیدگل: دبیر اجرایی خانه کارگر کاشان گفت:علیرغم اینکه بیشترین جمعیت شهرستان کاشان را کارگران تشکیل می دهند چرا نماینده ای در شورای شهر ندارند و همیشه باید آموزش و پرورشی ها و دیگر نهاد ها نماینده داشته باشند؟

به گزارش ایلنا « ماشاءالله زهتابی » در نخستین گرهمایی نخبگان جامعه کارگری شهرهای شمال استان اصفهان که در کانون بازنشستگان شهرستان آران و بیدگل برگزار شده بود، عدم وحدت جامعه کارگری را موجب از دست دادن جایگاه واقعی این قشر از جامعه دانست و گفت: جامعه کارگری اگر بخواهد به حق خود برسد باید حرکت کند.

وی با بیان اینکه اگر قانون بازنشستگی پیش از موعد اتفاق نمی افتاد جامعه کارگری شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل دچار فاجعه می شد گفت:  متاسفانه در اوایل انقلاب دیدگاه بعضی از مسئولین این بود که پارچه وارد کنیم به طوری که دلارها به سمت وارد کردن اجناس لوکس رفت و به سمت احیای صنعت نساجی نیامد.

وی افزود: اجرای سیاست غلط واردات نساجی موجب اضمحلال و نابودی روز بروز کارخانجات ریسندگی، بافندگی و مخمل و ابریشم کاشان شد.

وی تصریح کرد: اگر اعتراضات و انسجام جامعه کارگری در اوایل انقلاب در شهرستان کاشان اتفاق نمی افتاد قانون بازنشستگی پیش از موعد اجرا نمی شد و حجم بالای کارگران نساجی کاشان بازنشسته نمی شدند.

دبیر اجرایی خانه کارگر کاشان وضعیت فعلی سازمان تامین اجتماعی را مجموعه ای بسته و بدون حضور کارگران دانست که سهم عمده ای از سرمایه آن متعلق به کارگران است  و گفت: چرا به رغم اینکه وظیفه سازمان تامین اجتماعی تامین بیمه کارگران است بیمه تکمیلی را به عهده کارگران گذاشته اند؟

زهتابی عدم نظارت بیمه شد گان سازمان تامین اجتماعی را موجب عدم احقاق حقوق آنها و بدهی 2500 میلیارد ریالی دولت به این سازمان دانست و گفت: اختلافات جزئی جامعه کارگری نباید موجب از بین رفتن حقوق صنفی کارگران شود.

وی با بیان اینکه تمام ادارات شهرستان کاشان قبل از انقلاب تاکنون به خاطر اینکه از طریق  کارخانجات ریسندگی کاشان ارتزاق می شدند مدیون این  کارخانه هستند  گفت: مشکلاتی که در حال حاضر گریبانیگر کارگران و بازنشستگان کارخانه ریسندگی و بافندگی کاشان  است به خاطر این بوده که نتوانستیم از موقعیتی که داریم در جهت حل مشکلات کارگران این شرکت درست استفاده کنیم.

وی با انتقاد از عدم حضور کارگران در شورای شهر کاشان جهت دفاع از حق و حقوق صنفی شان  گفت: چرا باید علیرغم اینکه بیشترین جمعیت شهرستان کاشان را کارگران تشکیل می دهند نماینده در شورای شهر نداشته باشیم و همیشه آموزش و پرورشی ها ودیگر نهاد ها نماینده داشته باشند.

وی اظهارداشت: زمانی کارگران خواهند توانست به حق خود برسند که در اداره کشور  نقش داشته باشند،  لذا اگر بتوانیم روی حداقل 4 نفر دلسوز و متخصص جامعه کارگری برای حضور در شورای شهر کاشان به وحدت برسیم قطعا موفق خواهیم شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر جامعه کارگری به وحدت نرسند حتی امکانات اولیه ای را هم که دارد از دست خواهد داد گفت: قبلا سازمان تامین اجتماعی بر اساس اساسنامه  شورای عالی و شورای نظارت داشت و کارگر از وضعیت سازمان با حضور خود اطلاع  داشت.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه تصمیمی که به نفع کارگران و بازنشستگان شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل باشد خانه کارگر این شهرستان حمایت خواهد کرد.

شایان ذکراست که نخستین گردهمایی نخبگان کارگری شهرهای شمال استان اصفهان با حضور اعضای کانون بازنشستگان کاشان، نطنز و اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر کاشان به منظور تبادل نظر و بررسی مشکلات کارگران و تاکید برحضور جامعه کارگری شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل در انتخابات شورای شهر در کانون بازنشستگان شهرستان آران و بیدگل برگزارشد و مقررشد با تشکیل کمیته انتخابات شورای شهر و بیمه و درمان، ضمن اینکه حضور بیشتر جامعه کارگری این شهرستانها در شورای شهر فراهم شود، مشکلات بیمه و درمان آنها نیز پیگیری شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر