کد خبر: 54366 A

ریس پلیس فتای اصفهان خبر داد:

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پلیس اصفهان گفت: در خصوص نظارت بر فضای سایبر در كشور با شكاف 86 درصدی بین والدین و فرزندان روبرو هستیم.

 

 اصفهان -ایلنا: سرهنگ" ستار خسروی"، رییس پلس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان با اشاره به وابستگی مردم در عصر جدید به فضای سایبر گفت: بررسی ها نشان می دهد 80 درصد كاربران فضای سایبر جوان های بین 18 تا 31 سال هستند كه به لحاظ ویژگی های دوران جوانی بیشتر در معرض آسیب های این فضاها قرار می گیرند.

وی افزود:آمار ها نشان می دهد 96 درصد كاربران درمعرض جرم و آسیب در فضای مجازی هستند، به طوری كه یعنی از هر چهار نفر یك نفر در فضای سایبر قربانی جرایم سایبری می شود.

به گزارش ایلنا، این مقام مسئول به شكاف 86 درصدی بین والدین و فرزندان در خصوص نظارت بر فضای سایبر اشاره كرد و اظهار داشت: متاسفانه در كشور ما والدین نظارت كافی بر روی فرزندان خود ندارند و حتی مشاهده می شود اطلاعاتی كه امروز فرزندان از محیط سایبر دارند بیشتر از والدین خود است و همین شكاف باعث بروز جرایم و آسیب توسط آنها می شود.

سرهنگ خسروی با اشاره به شناسایی و دستگیری دو نوجوان 13 و 19 ساله به اتهام ارتباط داشتن با جرایم سایبری گفت: هر دو نفر از دانش آموزان ممتاز مدرسه خود و والدین آنها هم افراد تحصیل كرده بودند اما عدم نظارت كافی والدین بر روی آنها این مشكلات را برایشان پدید آورده است.

رییس پلیس فتا با انتقاد از پخش شایعاتی مبنی بر همراه داشتن گوشی تلفن همراه متصل به اینترنت توسط دانش آموزان زیر 12 سال در مدارس گفت: این موضوع نگرانی ها در خصوص خطرات و آسیب های احتمالی برای این قشر با توجه به سن كم آنها را بیشتر كرده است كه جا دارد مسئولان آموزش و پررورش در این خصوص اقدامات لازمی را مد نظر قرار دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر