کد خبر: 63202 A

با مشارکت فرهنگیان و دانش آموزان کاشان/

کارشناس امور بانوان و جوانان مدیریت آموزش و پرورش کاشان از برگزاری سومین جشنواره "مهر فاطمی" با مشارکت فرهنگیان و دانش آموزان این شهرستان خبر داد.

ایلنا - کاشان: کارشناس امور بانوان و جوانان مدیریت آموزش و پرورش کاشان از برگزاری سومین جشنواره "مهر فاطمی" با مشارکت فرهنگیان و دانش آموزان این شهرستان خبر داد.

"اکرم سادات سیحون"  در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این خبر گفت: این جشنواره با هدف معرفی سیره عملی حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان الگوی برتر زندگی آگاهانه زنان و دختران، در آستانه خجسته زادروز آن حضرت و روز زن برگزار می شود.

به گفته وی، زندگی حضرت زهرا(س)، سرشار از نکته های معرفتی و تربیتی است،که این همه حکمت، معرفت و بینش نشانه عظمت یک زن در اندیشه اسلامی است که می تواند به عنوان مسیر زندگی سعادتمند سرلوحه زنان باشد.

وی تصریح کرد: بزرگی حضرت زهرا (س) تا به آنجا است که به عنوان معیار حقیقت معرفی شده و به فرمایش حضرت رسول اکرم (ص) خداوند به خشم او، خشمگین و به خشنودی او خشنود می‌شود و چنین منزلتی در هیچ یک از مکاتب بشری دیده نمی شود..

وی افزود: محور های این مسابقه نگرش حضرت زهرا (س) به موضوع ولایت، ـ شخصیت پیامبر (ص) از دیدگاه حضرت زهرا (س)، تربیت فرزند از دیدگاه حضرت زهرا (س)، آیین همسرداری با نگرش حضرت زهرا (س)، فعالیت های اجتماعی حضرت زهرا (س)، ـ حجاب برتر و ارزش و جایگاه مادر می باشد.

به گفته وی، این جشنواره در رشته های مقاله، شعر، داستان کوتاه، مطالعه و پژوهش، وبلاگ نویسی انفرادی، پوستر، نقاشی، طراحی، فیلم کوتاه، بروشور برگزار می شود.

به گفته وی، دانش آموزان دوره ابتدایی نیز می توانند در رشته نقاشی این جشنواره شرکت کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر