کد خبر: 63338 A

علی‌اکبر ولایتی در جمع خبرنگاران اصفهان:

اساس تقسیم بندی مجلس، تعادلی که هدفمندی یارانه‌ها ایجاد می‌کند مانع تعطیلی صنایع و بیکاری کارگران شده است لذا هدفمندی برای پیشرفت اقتصادی لازم است.

اصفهان – ایلنا: مشاور مقام معظم رهبری گفت: اگر قرار باشد هدفمندی یارانه‌ها باعث افزایش هزینه‌ها شود باید درآمد‌ها نیز افزایش یابد.

به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی که در جریان سفر یک روزه خود به اصفهان، در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، هدفمندی یارانه‌ها را یکی از برنامه‌های بلند مدتی دانست که در برنامه پنجم توسعه به آن تاکید شده، و افزود: دولت‌های قبلی نیز در پی اجرای این طرح بودند ولی این طرح در مجلس دهم اجرایی شد ولی مطابق با مصوبات مجلس نبود.

وی با اشاره به اینکه طبق مصوبات مجلس قرار بود ۳۰ درصد از درآمد هدفمندی یارانه‌ها به صنایع، ۲۰ درصد مراکز اداری و۵۰ درصد بخش عمومی اختصاص داده شود، تصریح کرد: بر اساس تقسیم بندی مجلس، تعادلی که هدفمندی یارانه‌ها ایجاد می‌کند مانع تعطیلی صنایع و بیکاری کارگران شده است لذا هدفمندی برای پیشرفت اقتصادی لازم است.

مشاور مقام معظم رهبری ادامه داد: برای جلوگیری از تحت فشار قرار گرفتن کسانی که دخل و خرجشان با هم یکی نیست و خرجشان بیشتر از دخلشان است باید در هدفمندی یارانه‌ها به آن‌ها توجه شود که البته این کافی نیست.

ولایتی کمک به صنایع را تکلیف قانونی و ضروری دانست و گفت: باید به صنایع کمک شود زیرا هزینه‌های ان‌ها در زمان هدفمندی یارانه‌ها افزایش می‌یابد بنابراین دولت باید مطابق با مصوبات مجلس به آن‌ها کمک کند.

شیخوخیت اصولگرایان بر عهده شماست

همچنین نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در دیدار با علی اکبر ولایتی از وی خواست سرپرستی اصولگرایان را برعهده بگیرد تا تفرقه‌ای که در طیف اصولگرایان است سبب شکست این گروه نشود و افزود: شیخوخیت اصولگرایان بر عهده شماست و ما از شما درخواست داریم که تدبیری اتخاذ کنید که موجب شکست اصولگرایان نشود چرا که اگر اصولگرایان شکست بخورند اصلاح کردن آن بسیار مشکل است.

سید یوسف طباطبایی‌نژاد خطر گروه‌های انحرافی را بسیار بد‌تر از گروه‌های چپ دانست و هشدار داد: مواظب باشید گروه‌های چپ گرا و یا انحرافی روی کار نیایند چرا که گروه‌های انحرافی بسیار خطرناک و از آرمان‌های اسلام و انقلاب فاصله دارند.

وی توصیه کرد قبل از ثبت نام اصولگرایان باید به وحدت برسند و گفت: سفارش و توقع من این است که مدیریت همه کاندیدا‌ها در زیر یک سقف جمع شود و یا به یک نظر واحد برسند و اگر در مورد یک نفر به اتفاق نظر نمی‌رسند دو نفر کاندیدا شوند چرا که با این کار خودمان را شکست می‌دهیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان اضافه کرد: در انتخاب شورا‌ها نیز باید مدیریت بسیار قوی صورت گیرد زیرا خطر بزرگی احساس می‌شود چون افرادی که سلیقه‌هایشان را نمی‌پسندیم بر روی شورا‌ها تمرکز کرده‌اند تا شوراهای شهر را در زمان انتخابات به دست بگیرند.

حجت الاسلام سالک کلید دار ستاد انتخاباتی ولایتی در اصفهان

این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری، رئیس ستاد خود در اصفهان را حجت الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی معرفی کرد. علی اکبر ولایتی در دیدار با حجت الاسلام کمال فقیه ایمانی اعلام کرد: کلید ستاد انتخاباتی من در اصفهان به دست حجت الاسلام احمد سالک است.

عضو ائتلاف پیشرفت قرار است طی سفر یک روزه‌ خود به اصفهان با موضوع حماسه سیاسی و بیداری اسلامی در جمع مردم اصفهان سخنرانی ‌کند.

دکتر ولایتی صبح امروز پس از دیدار با علما و آیات عظام اصفهان آیت‌الله ناصری، آیت‌الله طباطبایی، آیت‌الله فقیه ایمانی و آیت‌الله مظاهری با خانواده شهدا دیدار می‌کنند و سپس برای زیارت مزار شهدای اصفهان به گلستان شهدا می‌رود.

همچنین از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در تالار رودکی ملک‌شهر اصفهان دیداری عمومی با مردم دارد که محوریت صحبتهای وی با موضوع حماسه سیاسی و بیداری اسلامی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر