کد خبر: 63371 A

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران:

اولین صبحگاه مشترک ناجا در آغازین روزهای بهار 92در میدان صبگاه ستاد فرماندهی انتظامی استان اصفهان برگزار شد.

اصفهان - ایلنا:،سرداراسماعیل احمدی مقدم، با بیان اینکه انتخابات مظهر حماسه سیاسی یک ملت است، گفت: یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم به جهت اینکه به عنوان اولین انتخابات ریاست جمهوری بعد از فتنه سال ۸۸ به شمار می‌آید هم از نظر داخلی و هم بین المللی بسیار حساس است و باید مردم و مسئولان با همدلی، وحدت و انسجام بیشتر بین خود امسال در این انتخابات یک حماسه بزرگ را بیافرینند.

 به گزارش خبر نگار ایلنا،وی با بیان اینکه هیچ مشکل خاص امنیتی برای برگزاری باشکوه انتخابات خرداد ۹۲ وجود ندارد، بیان داشت: نیروی انتظامی تمام توان خود را برای تحقق شعار حماسه سیاسی و اقتصادی به کار بسته و انتظار دارد که مردم و مسئولان و نخبگان جامعه از این فرصت و زمینه‌ای که برایشان فراهم شده بهترین استفاده را ببرند.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه ناجا تمام توان خود را برای تحقق این حماسه در خرداد ماه به کار گرفته است تصریح کرد: توصیه ما این است که کاندیداها از ایجاد تنش در جامعه و برگزاری مراسم‌ها و میتینگ‌های فاقد مجوز قانونی پرهیز کنند.

احمدی مقدم استان اصفهان را یکی از پنج استان امن کشور عنوان و اظهار کرد: خوشبختانه در مورد استان اصفهان با وجود مردمانی مومن و ولایتمدار، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، علمای فرهیخته، نخبگان و مسئولان خدمتگذار جای هیچ گونه دغدغه امنیتی وجود ندارد و مشارکت بالای مردم در تامین و حفظ امنیت استان یکی از ویژگی‌های بارزی است که آن را با سایر استان های کشور متمایز می‌کند.

فرمانده ناجا تاکید کرد: در نظرسنجی‌های صورت گرفته در اسفند ماه سال گذشته موضوع توزیع‌کنندگان مواد مخدر، سرقت‌ها خرد، هنجار‌شکنی‌های اخلاقی و تصادفات از اولویت‌های اصلی مردم بوده است.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای طرح‌هایی در راستای کاهش قابل توجه این جرایم هستیم که از ابتدای اردیبهشت ماه امسال این طرح‌ها در سطح کشور عملی می‌شود، اضافه کرد: امیدواریم هم‌زمان با برگزاری انتخابات امنیت اجتماعی را به عنوان یکی از مطالبات مردم با همکاری دستگاه قضایی در سطح کشور ایجاد کنیم و در حال حاضر فضای عمومی کشور آرام است.

وی در پاسخ به سوالات خبرنگاران که رنگ و بوی آب داشت مشکل اصلی را به گردن نیامدن باران انداخت ولی با پایین آمدن از موضعش گفت مسئولین هم باید کمی در مقابل مطالبات مردم کوتاه بیایند:«در اعتراضات شرق اصفهان در جایی لوله آب را قطع کرده بودند، این اعتراضات کشته‌ای نداشت و چند تن به صورت جزئی مجروح شدند که با وساطت ریش سفیدان، نیروی انتظامی و غیره اوضاع تا حدی آرام شد. البته مردم ما بسیار فهیم هستند و مدیران نیز باید آنها را قانع کنند و بهتر اوضاع را مدیریت کنند.به نظر من ما به عنوان نیروی انتظامی طرف شکایت نخواهیم بود.»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر