کد خبر: 66651 A

سرپرست پلیس آگاهی استان اصفهان خبر داد:

فردی مجرم كه با فروش سه مجسمه برنجی و تقلبی 300 میلیون ریال وجه از شهروندی دریافت و قصد كلاهبراری 600 میلیونی دیگر را داشت در اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

 اصفهان - ایلنا:"سرهنگ سعید سلیمیان"سرپرست پلیس آگاهی استان اصفهان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شكایت فردی به نام" ش ـ ش" مبنی بر اینكه فردی ناشناس از وی كلاهبرداری كرده و مبلغ 300 میلیون ریال وجه نقد دریافت و متواری شده است موضوع رسیدگی بصورت ویژه در دستور كار كاراگاهان این پلیس در استان اصفهان قرار گرفت.

به گزارش ایلنا،  وی با اخذ اظهارات مالباخته در تشریح جزئیات خبر اینچنین گفت و افزود: فرد كلاهبردار با لهجه خاص با مالباخته تماس گرفته و اعلام داشته در حین كندن قنات در یكی از استان های همجوار گنجی حاوی 3 مجسمه عتیقه پیدا كرده و حاضر به فروش آن به مقدار 300 میلیون ریال است.

این مقام مسئول در ادامه تصریح كرد: مالباخته به محل مورد نظر در قرار ملاقات اعزام و بابت هر مجسمه بدون اینكه از ارزشی بودن آن مطلع شود 100 میلیون ریال یعنی به مجموعا 300 میلیون ریال به فروشنده پرداخت می كند.

"سرهنگ سلیمان "عنوان داشت: با توجه به اظهارات شاكی و تشكیل پرونده، كاراگاهان پلیس آگاهی بدنبال شناسایی این مجرم كلاهبردار برآمدند تا اینكه وی را در حالیكه قصد فروش مجسمه های دیگر به ارزش 600 میلیون را داشت دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل كردند.

این مقام انتظامی اظهار داشت:متهم به نام "الف-س" 19 ساله در ابتدا منكر هرگونه بزهی شد ولی در ادامه با مواجه حضوری مالباخته و دلایل انتظامی چاره ای جزء اعتراف نداشت و به جرم ارتكابی خود اقرار كرد.

"سرپرست پلیس آگاهی استان اصفهان" در پایان خاطر نشان كرد: متهم با معرفی به مراجع قضایی و صدور قراری مناسب روانه زندان شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر