کد خبر: 66992 A

رئیس پلیس فتای اصفهان خبر داد:

در حملاتی که با عنوان انكار سرویس به سیستم رایانه شما هجوم می آورد ضمن مراقبت به توصیه های پلیس فتا در پیشگیری از هر حمله عمل كنید.

ایلنا-اصفهان: مراقب حملات انکار سرویس «Dos» در اینترنت باشید.

به گزارش ایلنا از اصفهان، رئیس پلیس فتای استان اصفهان با اعلام این مطلب اظهار داشت: حملات انکار سرویس «Dos» حملاتی هستند که مهاجمان با ایجاد ترافیک بی‌مورد و بی‌استفاده، حجم زیادی از منابع سرویس دهنده و پهنای باند شبکه را مصرف یا به نوعی درگیر رسیدگی به این تقاضاهای بی‌مورد می‌کنند و این تقاضا‌ها تا جایی که دستگاه سرویس دهنده را از کار بیندازد ادامه پیدا می‌کند.

سرهنگ ستار خسروی ادامه داد: این نوع حملات قاعدتا منجر به از کار افتادن رایانه و یا شبکه شده بطوری که تبعات آن به همین میزان محدود نمی‌شود و نباید آن‌ها را دست کم گرفت چرا که بسته به سیستم شبکه و نرم افزار‌ها ممکن است منجر به از کار افتادن سیستم کل یک بخش شود.

این مقام مسئول اشاره‌ای هم به اشکال مختلف حملات انکار سرویس کرد و عنوان داشت: حملات «Dos» در سه نوع مختلف و به اشکال «مصرف کردن منابع نادر، محدود و غیر قابل تجزیه»، «از بین بردن یا تغییر دادن اطلاعات مربوط به پیکر بندی» و آخرین شکل به شیوه «خرابی فیزیکی یا تبدیل اجزای شبکه» بروز می‌کند.

سرهنگ خسروی در ادامه اظهار داشت: یک نفوذگر در این نوع حملات قادر است سیستم شما را با استفاده از ارسال داده‌های دور از انتظار بر روی شبکه از کار بیندازد و اگر سیستم بدون دلیل آشکاری از کار بیفتد ممکن است دچار قربانی اینگونه حملات شده باشد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در پایان با توجه به اهمیت موضوع و با بیان اینکه حملات انکار سرویس می‌توانند برای بسیاری از سازمان‌ها منجر به از دست رفتن زمان ارزشمند و منابع مالی شود، چند توصیه را بدین شرح اعلام کرد:

۱- از شبکه خود درمقابل هرگونه دسترسی غیر مجاز به رایانه‌ها، روتر‌ها، سیم‌های شبکه، ایستگاههای برق و دستگاه های خنک کننده و هر یک از اجزای مهم دیگر شبکه محافظت بعمل آورید.

۲- فیلتر‌های رو‌تر را در شبکه خود مورد استفاده قرار دهید.

۳- هر سرویس شبکه را که ضروری نیست یا مورد استفاده قرار نمی‌گیرد غیر فعال کنید.

۴- سیستم «quota» را بر روی سیستم عامل خود فعال سازید.

۵- کارایی سیستم خود را مورد بازبینی قرار دهید و یک سری حدود اصلی را برای کارهای معمولی تعریف کنید و این حدود را برای تشخیص استفاده‌های غیر معمول از حافظه، cpu و یا ترافیک شبکه بکار ببرید.

۶- زمانبندی‌های منطقی را برای پشتیبان گیری ایجاد و نگهداری کنید مخصوصا برای اطلاعات مهم مربوط به پیکر بندی.

۷- برنامه‌هایی را در مورد رمز عبور مناسب ایجاد و نگهداری کنید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر