کد خبر: 67338 A

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان اعلام کرد؛

مقالات دریافتی پس از ارزیابی توسط هیئت داوران، انتخاب و به پنج نفر از تولید کنندگان آثار فرهنگی در این کنگره مبلغ ده میلیون ریال اهداء خواهد شد و از نفرات برگزیده در آئین پایانی کنگره تقدیر خواهد شد.

ایلنا-اصفهان: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان اعلام کرد نخستین گنگره ملی صائب تبریزی وشعر اخلاقی با همکاری موسسه فرهنگ سازان مشعر خرداد ماه در اصفهان برگزار می شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، بمنظور آشنا ساختن همگان با اندیشه و شعر صائب تبریزی که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری بوده، نخستین گنگره ملی صائب تبریزی و شعر اخلاقی در اصفهان برگزار می شود.

ایجاد انگیزه در مداحان، شاعران و دیگر هنرمندان در توجه به اندیشه و شعر صائب تبریزی و ظرفیت‌های موجود در آن، ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی با توجه به آموزه‌های دینی موجود در شعر صائب، زمینه‌سازی برای توجه بیشتر به اصحاب فرهنگ نسبت به مقوله اخلاق در ادبیات با توجه به موج تهاجم غرب در عرصه ادبیات و رواج بی‌اخلاقی از اهداف برگزاری این کنگره عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، محورهای این کنگره بدین شرح اعلام شده است:

1) اشاره به اخلاق پیامبر اکرم در شعر صائب 2) فضایل و رذایل اخلاقی از نگاه صائب 3) بررسی عنصر پند و اندرز در شعر صائب 4) پیش‌فرض‌های اخلاقی شعر صائب 5) بررسی نمونه‌های موفق شعر صائب در عرصه‌ی اخلاق 6) رویکردهای صائب به ادبیات تعلیمی 7) مدایح و مراثی صائب در اخلاق عمومی و فرهنگ عامه 8) راهکارهای ترویج شعر اخلاقی و ادبیات تعلیمی با نظرداشت به صائب 9) ظرفیت های شعر سبک هندی در رواج اخلاق 10) بازتاب حضور آیات قرآن در شعر صائب 11) بازتاب حضور احادیث معصومان در شعر صائب 12) دنیاخواهی و دنیادوستی در شعر صائب 13) عنصر «عبرت» در شعر صائب 14) تفاوت‌های شعر عرفانی و شعر اخلاقی در سبک هندی 15) آثار بلندی همت در شعر صائب تبریزی 16) توکل و تفویض در شعر صائب 17) عبادت و آثار آن در شعر صائب 18) رعایت حقوق دیگران در شعر صائب 19) عوامل و موانع رشد اخلاقی در شعر صائب.

مقالات دریافتی پس از ارزیابی توسط هیئت داوران، انتخاب و به پنج نفر از تولید کنندگان آثار فرهنگی در این کنگره مبلغ ده میلیون ریال اهداء خواهد شد و از نفرات برگزیده در آئین پایانی کنگره تقدیر خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر