کد خبر: 67541 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان تاکید کرد:

حفظ نشدن این جایگاه منجر به جایگزین شدن مطبوعات با شبکه‌های اجتماعی که بسیار فراوانند می‌شود و این یک مخاطره اصلی است که نه تنها در بخش مطبوعات بلکه در بخش‌های دیگری مانند کتاب نیز و جود دارد.

ایلنا-اصفهان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در نشست با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و خبرنگاران استان اصفهان گفت: مطبوعات حلقه وصل اصحاب فرهنگ و جامعه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی با بیان اینکه مطبوعات بین دستگا‌های اجرایی و جامعه اتصال ایجاد می‌کند افزود: رسالت مطبوعات بسیار گسترده که خبر و اطلاع رسانی یکی از رسالت‌ها ی آن است.

وی افزود: مطبوعات می‌تواند افکار عمومی را مهندسی نماید، سواد اجتماعی راارتقا ء دهد و هویت ملی و مذهبی راتقویت نماید و موجب افزایش همگرایی در جامعه شود.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: مطبوعات همچنین می‌توانند در جامعه اعتماد ایجاد نمایند و مشارکت مردمی را بالا ببرند و با تحلیل‌های قوی و نقد‌های سازنده مسیر حرکت دستگاه‌ها و مسوولان و اصحاب فرهنگ و هنر را به نحوی سیاست گذاری نموده و یا حداقل شفاف نمایند.

وی با اشاره به اینکه لازم است جایگاه مطبوعات در جامعه حفظ شود گفت: حفظ نشدن این جایگاه منجر به جایگزین شدن مطبوعات با شبکه‌های اجتماعی که بسیار فراوانند می‌شود و این یک مخاطره اصلی است که نه تنها در بخش مطبوعات بلکه در بخش‌های دیگری مانند کتاب نیز و جود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی خاطر نشان کرد: لازم است دو اتفاق در عرصه فرهنگ صورت بگیرد تا کمک جدی به این بخش انجام شودکه یکی از این اتفاقات تکیه نکردن به بخش دولتی و واگذاری امور به بخش خصوصی و مردمی است و مدیریت فرهنگ توسط مردم است.

وی حرکت به سوی هم افزایی را اتفاق دومی عنوان کرد که لازم است در عرصه فرهنگ بیفتد و افزود: لازم است بین دستگا ه‌ها ی دولتی و بخش‌های خصوصی هم افزایی بهتر و بیشتری ایجاد شود و باید با هم مرتبط شده و نقطه‌های پیوندرا پیدا نموده و با هم هم پیمان شوند.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: برگزاری نشست با اصحاب رسانه منجر به کسب تجربیات و اطلاعات بیشتر می‌شود و نقد صحیح اصحاب رسانه برایم بسیار ارزشمند است.

نشست مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان با نشست با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و خبرنگاران استان اصفهان امروز (دهم اردیبهشت ماه) در اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر