کد خبر: 67845 A

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان خبرداد:

نحوه برگزاری همایش پایداری آب در زاینده رود از ۶ ماه گذشته برنامه‌ریزی شده و همچنین با اساتید مطرح در زمینه آب، محیط زیست، مباحث اجتماعی و حقوقی و تشکل‌های مردمی و دولتی رایزنی شده است.

ایلنا: رنجبر به کارگیری مجموعه ظرفیت‌های علمی کشور جهت رفع معضلات ناشی از خشکی رودخانه و برقراری مجدد رودخانه زاینده رود را از مهم‌ترین اهداف این همایش عنوان کرد و افزود: بهره گیری از یافته‌های جدید پژوهشی و تجربیات اجرایی موفق، افزایش آگاهی‌های عامه مردم اصفهان و کشور در زمینه‌های خشکی رودخانه زاینده رود و مخاطرات ایجاد شده، هم سوسازی خواسته‌های زیست محیطی پژوهشگران، شهروندان و مدیران در سطوح ملی و استانی و دستیابی به سیاست و راهبردهای کارآمد و اجرائی جهت حفظ و برقراری پایدار جریان رودخانه زاینده رود در سطح مدیریت شهری و استان از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.
به گزارش خبرنگار ایلنااز اصفهان، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه محورهای اصلی همایش در زمینه نقش مدیریت ملی و استانی، اثرات زیست محیطی، اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی است، تصریح کرد: در این همایش ۱۰ مقاله از اساتید دانشگاههای معتبر کشور در زمینه مدیریت، محیط زیست، مباحث اقتصادی، حقوقی، فرهنگی و اجتماعی و مباحث پیرامون جریان رودخانه زنده رود ارائه می‌شود

رنجبر تاکید کرد: نتایج این همایش در قالب کتاب مرجعی در زمینه چالش‌های زاینده رود و راهکارهای پایداری جریان آب در رودخانه منتشر می‌شود.
وی متولی برگزاری این همایش را شهرداری عنوان کرد و ادامه داد: علاوه بر اساتید دانشگاهی همچون دکتر اردستانی و دکتر ابریشم چی، مدیران استانی، نمایندگان مجلس، روحانیون، دانشجویان و نخبگان مردم نیز به عنوان حامیان اصلی در همایش پایداری آب در زاینده رود حضور می‌یابند.
گفتنی است؛ پژوهشگران و علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی http: //zayandehrood. isfahan. ir مراجعه کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر