کد خبر: 69401 A

برای اولین بار در کشور صورت گرفت:

با بومی‌سازی این مندریل علاوه بر دستیابی به دانش فنی ساخت آن، از خروج مبالغ قابل توجهی ارز از کشور جلوگیری شد.

ایلنا:با بومی‌سازی مندریل 8 تنی نورد سرد فولاد مبارکه گامی دیگر در راستای خودباوری ملی و اقتدار میهن برداشته و ساخت این تجهیز از انحصار چند شرکت اروپایی خارج شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان،کارشناس خرید قطعات یدکی فولاد مبارکه با تایید این مطلب گفت: مندریل 8 تنی که در انتهای خط نورد سرد عملیات کویل کردن ورق را به عهده دارد به وزن مونتاژی حدود 8 تن، طول 5 متر و متشکل از 89 قطعات پیچیده وخاص با تکنولوژی و دقت بالا برای اولین بار در کشور با همکاری کارشناسان فولاد مبارکه و شرکت نیکو تراش طی 2 سال با موفقیت ساخته شد.

اسماعیل عامریان در این رابطه افزود: واحد خرید قطعات یدکی ساخت داخل، پس از بررسی نقشه‌های ساخت این تجهیز و شناسائی سازند‌گان توانمند داخلی به این امر اقدام كرد که خوشبختانه مجموعه مندریل واحد 53 پس از ساخت درحال حاضر آماده بهره‌برداری در فولاد مبارکه است.

وی در ادامه تصریح کرد: با بومی سازی این مندریل علاوه بر دستیابی به دانش فنی ساخت آن، از خروج مبالغ قابل توجهی ارز از کشور جلوگیری شد. ضمن اینکه چندین سال از خرید این تجهیز بی نیاز هستیم.

عامریان در پایان از واحد بومی‌سازی و مهندسی معکوس و برنامه‌ریزی ساخت که در جهت دستیبابی به این موفقیت صمیمانه و با جدیت تلاش كردند، تقدیر و تشکر كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر