کد خبر: 69419 A

فولاد مبارکه خبر داد:

مکانیزم جرثقیل 165 تن به‌عنوان یکی از مکانیزم‌های استراتژیک فولاد مبارکه و جزء کمیاب‌ترین جرثقیل از نوع موبیل در ایران است.

اایلنا: کارکنان واحد مکانیزم‌های عمومی فولاد مبارکه با اجرای دو پروژه تعمیراتی بر روی مکانیزم‌ جرثقیل‌های ۱۶۵ و ۹۰ تن که به دلیل بروز مشکل در تامین قطعات یدکی، از رده خارج شده بودند و به جای آن‌ها با صرف مبالغ قابل توجهی از مکانیزم‌های استیجاری پیمانکار استفاده می‌شد، ۲ میلیارد ریال صرفه‌جویی به بار آوردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، رییس واحد مکانیزم‌های عمومی فولاد مبارکه با تایید این مطلب، هدف از اجرای این پروژه‌ها را به کارگیری مؤثر از دارایی‌های فولاد مبارکه و عملی نمودن هرچه بیشتر شعار ما می‌توانیم خواند و تصریح کرد: اکنون این دو جرثقیل پس از بازسازی وارد مدار شدند و با کارکرد قابل قبولی در حال بهره‌برداری هستند.

رحیم خلقی مدت اجرای این طرح‌ها را دو سال اعلام کرد و گفت: مکانیزم جرثقیل ۱۶۵ تن به‌عنوان یکی از مکانیزم‌های استراتژیک فولاد مبارکه و جزء کمیاب‌ترین جرثقیل از نوع موبیل در ایران است. بخشی از قطعات این مکانیزم که به علت تحریم در دسترس نبود با اراده و همت کارکنان زحمتکش و غیور تعمیرگاه مکانیزم‌های عمومی و همچنین واحد خرید و دفتر برنامه‌ریزی و نگهداری و تعمیرات ماشین آلات حمل و نقل، بومی‌سازی شد و در ‌‌نهایت پس از راه‌اندازی، بوم جرثقیل در ارتفاع ۸۸ متری تست گردید که در حال حاضر بدون هرگونه مشکلی در حال بهره برداری است.

ایشان در همین رابطه ادامه داد: در حرکتی دیگر تیم بازسازی این واحد توانست ضمن بازسازی مکانیزم جرثقیل ۹۰ تن، سیستم LMI این مکانیزم را که سال‌ها بعنوان مغایرت ایمنی ثبت از مدار کارو تولید خارج گردیده بود، مجدداً بازسازی و راه ‌اندازی كنند.

گفتنی‌است: سیستمLMI برای جلوگیری از خطای احتمالی اپراتور در تنظیم بار و طول دکل و زاویه در ارتفاع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در خاتمه از توجه و حمایت‌های همه جانبه معاونت‌های بهره برداری و خرید، مدیریت‌های ارشد خدمات فنی و پشتیبانی، حمل و نقل و پشتیبانی و همچنین کلیه همکاران واحد مکانیزم‌های عمومی و خرید مستقیم، تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری نمود با تداوم این همکاری‌ها، تعداد مکانیزم‌های بیشتری، بازسازی، نوسازی و تعمیر گردند و در نواحی مختلف فولاد مبارکه مورد استفاده قرار گیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر