کد خبر: 74429 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان:

با استفاده از ابزار هنر بهتر می‌توان در جهت ترویج فرهنگ نماز حرکت كرد و لازم است در جشنواره‌های مختلف، بخش ویژه نماز داشته باشیم.

ایلنا : رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان  و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار وگفتگو کرد.
حجت الاسلام محمد قطبی در این دیدار گفت: ترویج فرهنگ نماز از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، وی افزود: با استفاده از ابزار هنر، بهتر می‌توان در جهت ترویج فرهنگ نماز حرکت كرد و لازم است در جشنواره‌های مختلف بخش ویژه نماز داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، تئاتر و مطبوعات را بستری مناسب در جهت ترویج فرهنگ نماز دانست و گفت: همکاری اصحاب فرهنگ و هنر در این زمینه ارزشمند است.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات کتاب خوانی با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی استان و سایر سازمان های فرهنگی با موضوع نماز نیز تاثیرگذار است.

حجت الاسلام محمد قطبی افزود: برگزاری جشنواره فیلم و عکس با موضوع نماز و همچنین برگزاری جشنواره با موضوع سبک زندگی که یکی از مهم‌ترین محورهای آن نماز است نیز می‌تواند در زمینه ی جذب جوانان موثر باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تصریح كرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی در جهت رشد و گسترش فرهنگ نماز حرکت كنیم.

در این دیدار، همچنین رضا جدیدی، رییس ستاد اقامه نماز استان اصفهان، با اشاره به برگزاری مسابقات کتابخوانی در سال‌های گذشته گفت: برگزاری این مسابقات با موضوع نماز موثر است.

وی افزود: لازم است سازمان ها و ادارت در زمینه ترویج فرهنگ نماز همکاری كنند و همچنین در جشنواره مختلف فرهنگی هنری بخش ویژه ای با مضوع نماز در نظر گرفته شود.

رییس ستاد اقامه نماز استان اصفهان تصریح كرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی و هماهنگی بتوانیم دوره آموزشی ویژه نماز با همکاری اصحاب فرهنگ و هنر و هنرمندان برگزار كنیم.

در این دیدار همچنین حجت الاسلام رنجبر، دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان اصفهان و کارشناس فرهنگی ستاد اقامه نماز استان اصفهان به ارائه نظرات خود پرداخت.

 نشست رییس ستاد اقامه نماز استان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با موضوع هم اندیشی پیرامون گسترش فرهنگ نماز، یکشنبه 29 اردیبهشت، برگزار شد.


 

 

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر