کد خبر: 74455 A

مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری:

بیش از ۳۵۰ هزار نفر در بافت فرسوده شهر اصفهان زندگی می‌کنند که با ایجاد زیر ساخت‌های لازم در این بافت، این جمعیت به بیش از ۹۰۰ هزار نفر افزایش می‌یابد.

 ایلنا: مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با اعلام این که60 درصد از بافت فرسوده این کلان شهر با مشکل نبود سند مالکیت روبه‌رو است، گفت: برای حل مشکلات مالکیتی و ثبتی، قانون ساماندهی و حمایت از بافت‌های فرسوده دفاتری در چند منطقه ایجاد شده و مردم با مراجعه به این دفاتر می‌توانند در جهت حل مشکل ثبتی – مالکیتی ملک خود اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، حسین جعفری نداشتن سند مالکیت را مانعی برای نوسازی و احیای اکثر واحدهای مسکونی که در بافت‌های فرسوده شهری قرار دارند دانست و افزود: این مشکل، روند احیای این بافت ها را کند کرده است.

وی با اشاره به سکونت ۳۵۰ هزار نفر در بافت فرسوده شهر اصفهان، گفت: با ایجاد زیرساخت‌های لازم در این بافت، جمعیت موجود به بیش از ۹۰۰ هزار نفر افزایش می‌یابد.

مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان از شناسایی حدود ۵۳ لکه بافت فرسوده در مناطق ۱۴ گانه اصفهان با توجه به مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی خبر داد و تصریح کرد: طبق ماده ۱۷۱ قانون برنامه ۵ ساله، سالانه باید ۱۰ درصد از بافت های فرسوده کشور احیا شود که این رقم در اصفهان بالغ بر ۲۲۰ هکتار می شود.

وی با اشاره به تاکید صاحب‌نظران بر توجه به بافت‌های فرسوده، گفت: با اجرای این طرح و منظم شدن شکل پلاک‌ها، پرت زمین ها کم شده و باعث ایجاد یک زمین ذخیره می شود که مالک آن تمامی اهالی هستند.

وی استقبال مردم برای نوسازی این بافت را بیش از انبوه سازان و تعاونی‌های مسکن عنوان کرد و ادامه داد: بیش تر خود مردم از این طرح استقبال کردند و سرمایه گذاران کمتر به این موضوع پرداخته اند و برای حل این مشکل و رفع مشکلات مالکیتی و ثبتی قانون ساماندهی و حمایت از بافت های فرسوده دفاتری در چند منطقه ایجاد شده که مشکلات ثبتی این بافت ها را حل می کنند و مردم با مراجعه به این دفاتر می توانند در جهت حل مشکل ثبتی – مالکیتی ملک خود اقدام کنند زیرا در غیر این صورت به بافت هایی که مشکل سند دارند تسهیلاتی تعلق نخواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر