کد خبر: 75920 A

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان:

منابع تولید برق در ایران ۱۰ درصد برق آبی و وابسته به بارندگی است و مابقی از طریق سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود که در حال اتمام خواهد بود.

ایلنا: منابع تولید برق در ایران ۱۰ درصد برق آبی و وابسته به بارندگی است و مابقی از طریق سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود که در حال اتمام خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان با اعلام این مطلب در در نشست با مهندسان بسیجی و موضوع اقتصاد مقاومتی و حماسه اقتصادی، گفت: با توجه به ریسک نیروگاه‌های موجود در سوخت‌های فسیلی و اتمام منابع در ۴۵ سال آینده، ضرورت متنوع‌سازی تولید برق و استفاده از منابع انرژی امری اجتناب‌ناپذیر است.

هوشنگ فلاحتیان افزایش راندمان نیروگاه‌های گازی با تبدیل آنها به سیکل ترکیبی را ضروری دانست و افزود: کل سرمایه‌گذاری برای این تبدیل در مدت شش ماه باز می‌گردد.

به گفته وی، رشد مصرف برق در ۳۳ سال گذشته سالانه ۷.۶ درصد بوده و از ابتدای انقلاب تاکنون در اصفهان ۲۲ برابر شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان بر این اساس بازنگری در قیمت برق برای اصلاح رفتار مصرف مشترکان را ضروری عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس آمار پس از هدفمندسازی یارانه‌ها ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف برق را شاهد بود‌یم.

فلاحتیان یادآور شد: پس از طرح مبحث اقتصاد مقاومتی در سال گذشته و حماسه اقتصادی در سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب گفتمان‌های بسیاری در نهادهای مختلف و آحاد مردم مطرح شد و این سئوال پیش می‌آید که در این مسیر چه گام‌های برداشته شده است، برای تحقق حماسه اقتصادی و عمل به رهنمودهای رهبر تمامی آحاد جامعه باید در هر پست و مقامی کمک کند که چشم‌انداز، استراتژی‌‌ها و برنامه‌های راهبردی مناسب خلق شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر