کد خبر: 77969 A

خبر فوری:

دفتر مرحوم آیت الله طاهری اصفهانی با صدور اطلاعیه‌ای، زمان و محل تشییع پیکر و مراسم ترحیم آیت الله سید جلال الدین طاهری اصفهانی را اعلام کرد.

ایلنا: آیت الله سید جلال الدین طاهری در بیمارستان الزهرای اصفهان دار فانی را وداع گفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله طاهری از تاریخ هشت اردیبهشت به علت عارضه شدید انسداد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان الزهرا اصفهان بستری شد و روز ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ پس از ۳۵ روز بستری بودن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان درگذشت.

وی در سال‌های اخیر از بیماری تنفسی رنج می‌برد که به‌دلیل کهولت سن شدت بیشتری گرفته بود.

آیت‌الله سید جلال‌الدین طاهری متولد سال ۱۳۰۵ در یکی از محله‌های قدیمی شهر اصفهان به نام حسین‌آباد در قسمت جنوبی اصفهان در مجاورت محله سیچان و پاچنار متولد شد.

وی دانش آموخته دیپلمه رشته علوم انسانی به سال ۱۳۲۵ است. وی همچنین دانش آموخته انجمن ایران و فرانسه است و به زبانهای عربی و فرانسه تسلط کامل داشت طاهری از مبارزین سرسخت دوران محمدرضا پهلوی در دوران قبل از انقلاب بود. او اولین امام جمعه شهر اصفهان بود به طوریکه قبل ازانقلاب نیز به اصرار حضرت امام اقدام به برگزاری نماز جمعه در مسجد اعظم حسین آباد نمود. سید جلال‌الدین طاهری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در اصفهان و نماینده استان اصفهان در مجلس خبرگان قانون اساسی و همچنین مجلس خبرگان رهبری بود.

از وی تاکنون چندین جلد کتاب به زبان عربی منتشر شده‌است. او در سال ۱۳۷۸ ضمن شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، با بیش از یک میلیون رای به عنوان منتخب مردم اصفهان برگزیده شد.

به گزارش ایلنا، دفتر مرحوم آیت الله طاهری اصفهانی با صدور اطلاعیه‌ای، زمان و محل تشییع پیکر و مراسم ترحیم آیت الله سید جلال الدین طاهری اصفهانی را اعلام کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه

با نهایت تاسف به اطلاع ملت شریف ایران اسلامی و به خصوص مردم شهید پرور استان اصفهان می‌رساند، آیت الله سید جلال الدین طاهری(ره) بقیه الاسلف شهدای محراب و نماینده حضرت امام خمینی(قدس) و امام جمعه سابق اصفهان به ملکوت اعلا پیوست. مراسم تشییع روز سه شنبه- 14 خرداد- ساعت 8 صبح از مسجد اعظم حسین آباد به سمت مسجد مصلی و سپس در گلستان شهدا در جوار شهدای عالی قدر دفاع مقدس به خاک سپرده خواهند شد.

مراسم ترحیم روز چهارشنبه 15 خرداد ساعت 9 صبح الی 12 ظهر در مسجد سید اصفهان برگزار خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر