کد خبر: 80210 A

مدیرعامل فولادمبارکه تاکید کرد:

اکثر فرآیندهای مرتبط با تولید فولاد در حال بومی شدن است و این خود افتخار بزرگی است که فولادمبارکه در بعضی از فرآیندهای تولید فولاد در رتبه های پنجم و ششم در بین کشورهای دنیا قرار دارد.

ایلنا: شرکت فولادمبارکه به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد خاورمیانه در نظر دارد در برنامه پنجم توسعه، سهم 45 درصدی خود در تولید فولادکشور را حفظ کرده و در برنامه افق 1404 نیز با تولید 25میلیون تن این حرکت رو به رشد را ادامه دهد.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل فولادمبارکه با بیان این مطلب در نشست صمیمی با معاونان و مدیران کل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، خواستار همکاری مستمر صنعت و دانشگاه شد و افزود: اهداف فولاد مبارکه در برنامه پنجم توسعه و همچنین برنامه افق 1404 تحقق نخواهد یافت مگر با حرکت جمعی به سمت اهداف از پیش تعیین شده.

‌ محمد مسعود سمیعی نژاد فولادمبارکه را یکی از بنگاه های اقتصادی فعال در زمینه اشتغال دانست و تاکید کرد: به یمن وجود بزرگترین تولیدکننده فولاد خاور میانه، بالغ بر 320 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده و نزدیک به 2هزار و 700 واحد صنعتی در بالادست به ساخت تجهیزات یا تهیه مواد اولیه برای پایداری تولید در شرکت فولادمبارکه مشغول به فعالیت هستند.

فولادمبارکه بر اساس سیستم اداره می شود

همچنین مرتضی طلایی معاون تکنولوژی شرکت فولادمبارکه با اشاره به حرکت این واحد تولیدی در مسیر تعالی و فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: شرکت فولادمبارکه بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری استراتژی های مقاومتی فولادمبارکه تدوین شده و نظام اجرایی تحول در سازمان به صورت جدی پیگیری میشود و امروز شاهد آن هستیم که شرکت فولادمبارکه اصفهان شرکتی است که بر اساس و مبنای سیستم اداره می شود.

در ادامه مدیرکل دفتر گسترش تولید علم معاونت پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی و عضو هیئت علمی فارغ التحصیل رشته مواد، گفت: دانشگاه آزاداسلامی با توجه به پتانسیل های تحقیقاتی موجود خود میتواند جایگاه مناسبی در کنار فولادمبارکه اصفهان داشته باشد و فولادمبارکه نیز میتواند از امکانات علمی و تحقیقاتی دانشگاه بهره بگیرد.

دکتر گرانمایه از حضور در این کارخانه اظهار خشنودی کرد و بیان داشت: تمام مسائلی را که از مقطع کارشناسی تا دکترا مطالعه کرده بودیم در فولادمبارکه از نزدیک دیدم و زمانی بیشتر لذت بردم که همه سیستم ها را به صورت مکانیزه دیدم. مشخص است در فولادمبارکه همه فعالیت ها و فرآیندها سیستماتیک شده و ماشین آلات درگیر هستند.

اکثر فرآیندهای تولید فولاد در حال بومی شدن است

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: به عنوان یک ایرانی افتخار می کنم مجموعه ای با این عظمت و این توانمندی در کشور ما وجود دارد و اکثر فرآیندهای مرتبط با تولید فولاد در حال بومی شدن است و این خود افتخار بزرگی است که فولادمبارکه در بعضی از فرآیندهای تولید فولاد در رتبه های پنجم و ششم در بین کشورهای دنیا قرار دارد.

دکتر داوود ثمری یکی از مباحثی که باعث توسعه کشور می شود و از همه نظر دارای اهمیت است را ارتباط صنعت با مجامع علمی و دانشگاه ها دانست و گفت: صنعت با داشتن مباحث اجرایی و فنی و دانشگاه هم با داشتن دانش فنی در کنار هم می توانند این افتخار را خیلی برجسته تر و بزرگ تر نمایند. دانشگاه آزاد اسلامی هم در رویکرد جدیدش که با مدیریت جدید به حیات خود ادامه می دهد ارتباط بین صنعت و دانشگاه را یکی از الزامات درنظر گرفته و امروز هم در خدمت جامعه صنعتی کشور هستیم تا بررسی کنیم در مجموعه فولادمبارکه در کدام یک از فرآیندها احساس نیاز می شود تا دانشگاه قدمی بردارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر