کد خبر: 80610 A

فرمانده انتظامی استان:

7هزار تماس تلفنی با پلیس اصفهان در یک ماه/ با توجه به نظر سنجی های صورت گرفته 73 درصد مردم اصفهان پای صندوق های رای می آیند/ افزایش 12 درصدی کیف قاپی در اردیبهشت ماه و رشد 14 درصدی دستگیری سارقان.

ایلنا: فرمانده انتظامی استان اصفهان از پشت سرگذاشتن مرحله اول برگزاری انتخابات بدون کمترین مشکل و آسیب خبر داد و گفت: کوچکترین دغدغه امنیتی در انتخابات نخواهیم داشت، مواردی از پاره کردن پوسترهای تبلیغاتی گزارش و چند نفر در این خصوص شناسایی و دستگیر شده اند اما این حرکت سازماندهی شده نبوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار عبد الرضا آقاخانی در نشست خبری که صبح امروز و در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوارهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد، نتایج نظرسنجی های صورت گرفته را نشان دهنده شور و نشاط انتخاباتی بین مردم برای حضور پای صندوق های رای دانست و افزود: مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری، امسال این انتخابات عظیم تر از انتخابات دیگر و با شعار حماسه سیاسی برگزار خواهد شد.

وی پیش بینی کرد بیش از 73 درصد مردم اصفهان پای صندوق های رای حاضر شوند و تصریح کرد: نخستین دلیل حضور مردم پای صندوق های رای ایمان است و هر چه دشمن نقشه و تهدیدهای جدیدی اجرا می کند ما شاهد حضور منسجم تر و مقاوم تر مردم در صحنه هستیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از برگزاری مرحله اول انتخابات بدون کمترین آسیب و دغدغه خبر داد و گفت: با توجه به هماهنگی میان نامزدها، ستادهای انتخاباتی و فعالان در برگزاری انتخابات، تاکنون هیچ مشکلی نداشته ایم و پیش بینی می کنیم حین انتخابات هم مشکلی نداشته باشیم.

وی با تاکید بر آمادگی نیروی انتظامی برای تامین امنیت و سلامت فیزیکی محل انتخابات، ادامه داد: ماموران امنیتی در بیش از 3 هزار شعبه اخذ رای استان حاضر خواهند شد، با همه ستادها و دست اندرکاران انتخابات نیز جلسات مکرری برگزار شده و کوچکترین دغدغه امنیتی در انتخابات استان وجود نخواهد داشت.

سردار آقاخانی از به کارگیری 12 هزار نیرو برای تامین امنیت محل های رای گیری خبر داد و گفت: اردیبهشت ماه روز سیاه سارقان بود و بیش از 60 باند از سارقان حرفه ای، در این مدت، شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی همچنین از دستگیری 5 باند سارقان حرفه ای سیم های برق شبکه های هوایی خبر داد و بیان داشت: آمار دستگیر شدگان در اجرای طرح ارتقاء امنیت محله محور نیز نشان دهنده افزایش 12 درصدی سرقت هایی شکل کیف قاپی است، به علاوه 70 عملیات پی در پی برای مبارزه با بزه کاران، سارقان و معتادان در سطح استان اجرا شده که به دنبال آن آمار کشفیات مواد مخدر به بیش از 3تن در اردیبهشت ماه رسیده که از رشد 82 درصدی نسبت به ماه قبل حکایت دارد.

این مقام انتظامی از برقراری 6 هزار و 969 تماس مردمی با سامانه گویای 197 خبر داد و گفت: 300 پیشنهاد برای بهبود عملکرد پلیس نیز در این سامانه ثبت شده و 3 هزار و 179 مورد به مردم مشاوره دادیم، همچنین در ماه گذشته 116 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده که نسبت به ماه قبل از آن 16 درصد افزایش نشان می دهد.

وی با اشاره به رشد 14 درصدی دستگیری سارقان در اردیبهشت، عنوان کرد: برخورد با خودروها و موتورسیکلته ای متخلف نیز 149 درصد افزایش داشتیم.

سردار آقاخانی زمان حضور 85 درصد نیروهای عملیاتی پلیس در صحنه را کمتر از 10 دقیقه اعلام کرد و گفت: در مجموع آمار جرایم خشن مانند قتل، سرقت مسلحانه و آدم ربایی 20 درصد کاهش نشان می دهد که اگر این رقم را به کاهش 10 تا 17 درصدی ماه قبل اضافه کنیم حکایت از آن دارد که جرایم خشن در اصفهان کنترل شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر