کد خبر: 82597 A

مدیرکل فرهنگ وارشاد سلامی استان اصفهان:

اهالی هنر و به ویژه افراد پیشکسوت باید انتقال هنر خود به دیگران را جز اصلی‌ترین موضوعات زنگ کاری و هنر خود قرار دهند تا هنر ایشان به دست فراموشی سپرده نشود.

ایلنا: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان انتقال هنر ازپیشکسوتان و بزرگان اهل هنر را از موضوعات اصلی و مورد توجه در ماندگاری و زنده نگه داشتن رشته های هنری اعلام کرد و گفت: اهالی هنر و به ویژه افراد پیشکسوت باید انتقال هنر خود به دیگران را جز اصلی ترین موضوعات زنگ کاری و هنر خود قرار دهند تا هنر ایشان به دست فراموشی سپرده نشود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حجه الاسلام والمسلمین محمد قطبی در دیدار با رجبعلی راعی قلمزن نمونه استان اصفهان، افزود: باید سعی شود از چنین آثار ارزشمندی در مکان های ویژه فرهنگی هنری همچون دانشگاه ها و مراکز دیگر فرهنگی استفاده کرد تا به ماندگاری آثار کمک بیشتری شود.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی برای فهم موضوعی و تکنیکی چنین آثاری گفت: در این صورت موضوعات جالبی که پشت این آثار ارزشمند نهفته است و حکایت از داستان های قرآنی و یا حماسه های شاهنامه دار د، برای همگان قابل فهم و درک خواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان همچنین از استاد راعی به خاطر پرورش شاگردان بسیار بدون دریافت هزینه تقدیر و تشکر کرد.

رجبعلی راعی نیز که با بیش از 3 هزار تابلو و اثر هنری در زمینه قلمزنی روی مس،برنج ونقره در بیش از 150 نمایشگاه داخلی و خارجی شرکت کرده است، در این دیدار از مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان خواست با خرید آثار هنری هنرمندان را تشویق و حمایت کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر