کد خبر: 82741 A

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان خبر داد:

دو سارق سابقه‌دار كه با ترفند درخواست آب برای رفع تشنگی، طلاجات زنان كهنسال را به سرقت می‌بردند، توسط ماموران پلیس مركز استان اصفهان در عملیاتی ویژه شناسایی و دستگیر شدند.

 ایلنا: حسن یاردوستی فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: روز گذشته زنی كهنسال با مراجعه به كلانتری اعلام داشت افرادی ناشناس به بهانه آشامیدن آب پس از بستن دهان و تهدید كردن وی اقدام به ربودن طلاجاتش كرده اند، به همین جهت موضوع رسیدگی به شكایت زن سالخورده به صورت ویژه در دستور كار ماموران آن یگان قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از اصفهان، این مقام مسئول تصریح كرد:با انجام تحقیقات و اخذ اظهارات شاكیه مشخص شد متهمان با شناسایی محل و طعمه خود همچنین در نبود فرزندان و اهالی این خانواده به در منزل این پیرزن رفته و درخواست آب می كنند و هنگامی كه وی برای آوردن آب به داخل می رود سارقان با استفاده از فرصت، دست و پای پیرزن را بسته و طلاجات وی كه هفت حلقه النگو ویك حلقه انگشتر بوده را به سرقت برده اند.

وی افزود: با تصویر به دست آمده از چهره نگاری به وسیله توصیفات مالباخته مشخص شد كه این سرقت توسط افراد سابقه دار صورت گرفته كه بلافاصله ماموران با انجام تحقیقات لازم یكی از مجرمان را در منطقه شناسایی و باهماهنگی مقام قضایی وی را در یك عملیات ویژه دستگیر كردند.

سرهنگ یاردوستی عنوان داشت:پس از انتقال متهم به كلانتری وی كه در ابتدا منكر هر گونه سرقتی بود وقتی با مدارك و مستندات پلیس مواجه شد با اقرار به بزه انتسابی و همدستی با فرد دیگری، گفت: با ترفند درخواست آب برای رفع تشنگی، منازل افراد كهنسال بخصوص پیرزن هایی كه وضعیت مالی خوب و دارای طلاجات بوده را شناسایی كرده، و در اقدامی طلاهای آنها را به سرقت می بردیم.

رئیس پلیس مركز استان ادامه داد: در این راستا با همكاری متهم همدست دیگر وی نیز كه از سارقان سابقه دار در سطح منطقه بود هم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان كرد: متهمان پس از اعتراف صریح خود به سرقت‌های صورت گرفته با تشكیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر