کد خبر: 86 A

باوجود مشکلات متعدد صورت می‌گیرد؛

شهردار اصفهان از انجام مطالعات اجرای خط دو قطار شهری اصفهان خبر داد و اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک عملیات اجرایی این خط نیز آغاز خواهد شود.

استاندار اصفهان با اشاره به وجود گلوگاه‌های متعدد به ویژه مسائل بافت تاریخی شهر، کمبود اعتبارات مورد نیاز و تأخیر در تخصیص بودجه‌های لازم، از تلاش مدیریت استان، برای افتتاح حداقل ۱۰ ایستگاه از پروژه مترو درآینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، در جلسه شورای سازمان قطار شهری اصفهان و حومه که به ریاست استاندار و با حضور برخی اعضای شورای شهر، شهردار اصفهان و تنی چند از مدیران ارشد شهرداری برگزار شد، علیرضا ذاکر اصفهانی با بیان این مطلب گفت: از آنجا که اعتبارات لازم برای این پروژه در بودجه ۹۱ پیش بینی شده، امیدواریم که با تخصیص به موقع اعتبارات لازم، عملیات متروی شهر اصفهان تسریع شود.

وی با تاکید بر ضرورت تجمیع همه منابع درنظرگرفته شده برای این هدف، افزود: در این صروت، شهروندان اصفهانی درآینده‌ای نزدیک، شاهد افتتاح حداقل ۱۰ ایستگاه از پروژه مترو خواهند بود.

ذاکر اصفهانی با اشاره به مشکلات متعدد در مسیر این پروژه، خاطرنشان کرد: شتاب پیشرفت پروژه حفظ شده و قرار است با بهره‌مندی از توانایی‌های مختلف در زمان مقرر پروژه به بهره‌برداری برسد.

وی همچنین از انجام پی گیری‌های مجدانه‌ برای فروش اوراق مشارکت و نیز بهره گیری از ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: امید است به زودی بتوان از این ظرفیت‌ها به منظور تسریع در اتمام پروژه بهره‌مند شد.

جمالی‌نژاد معاون هماهنگی امور مناطق و سازمان‌های شهرداری اصفهان نیز با توجه به قرارگیری پروژه قطار شهری اصفهان در زمره پروژه‌های مهر ماندگار، خاطر نشان کرد: با همت مسوولین به زودی شاهد بهره برداری از این پروژه مهم در کلانشهر اصفهان باشیم.

در ادامه شهردار اصفهان از انجام مطالعات اجرای خط دو قطار شهری اصفهان خبر داد و اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک عملیات اجرایی این خط نیز آغاز خواهد شود.

دکتر سید مرتضی سقاییان‌نژاد با اشاره به تکمیل ایستگاه‌ها و نصب و استقرار بخش اعظمی از تأسیسات در مسیر، اظهار داشت: سیاست مدیریت شهری تکمیل ۱۰ کیلومتر ابتدای خط یک قطار شهری اصفهان و بهره‌برداری از این قسمت تا پایان سال می‌باشد که امید است با تخصیص اعتبارات مورد نیاز بتوان به این خواسته شهروندان پاسخ گفت.

در این جلسه علاوه بر گزارش حسابرسی و بارزسی قانونی قطار شهری، گزارش هیات مدیره در خصوص عملکرد سازمان تا پایان تیر ماه سال جاری نیز ارائه شد. همچنین مروری بر پروژه‌های خاتمه یافته و پروژه‌های در حال اجرا صورت گرفت و طرح‌های پیش بینی شده برای سال جاری نیز مورد بحث واقع شد که در این راستا می‌توان به احداث سازه‌های ایستگاه‌های امام حسین (ع)، سی و سه پل و شریعتی و طرح‌های روسازی و ریل گذاری برخی قطعات اشاره کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر