کد خبر: 86719 A

سردار آقاخانی خبر داد:

در بحث برخورد با تجهیزات ماهواره‌ای نیز نسبت به خرداد ماه سال گذشته شاهد رشد ۱۸ درصدی بوده‌ایم و همچنین در بحث قاچاق سوخت نیز موفق به کشف ۹ هزار و ۷۴۱ لیتر شدیم که نسبت به مدت مشابه رشد شش درصدی داشته است.

ایلنا: فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در مجموع اقدامات به ویژه در بحث مربوط به سرقت، شاهد افزایش هشت درصدی کشف جرائم نسبت به یک سال گذشته بوده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سردار عبدالرضا آقاخانی در جمع خبرنگاران در رابطه با عملکرد نیروی انتظامی در خردادماه سال جاری با اشاره به اینکه ۳۶ باند سارقین خیابانی در استان شناسایی و دستگیر شدند، اظهار داشت: در خردادماه در عملیاتی متمرکز توانستیم بالغ بر ۱۶۵ فرقه سرقت سیم برق را کشف کرده و مراتب قانونی را انجام دهیم.

وی افزود: در بحث برخورد با تجهیزات ماهواره‌ای نیز نسبت به خرداد ماه سال گذشته شاهد رشد ۱۸ درصدی بوده‌ایم و همچنین در بحث قاچاق سوخت نیز موفق به کشف ۹ هزار و ۷۴۱ لیتر شدیم که نسبت به مدت مشابه رشد شش درصدی داشته است.

سردار آقاخانی با بیان اینکه در بخش سارقان منازل نیز کارهای خوبی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از ۷۳ مورد شناسایی و کشف سارقین صورت گرفته که که بزرگ‌ترین کشف سرقت‌ها در این زمان بوده است.

آقاخانی در ادامه با تاکید بر اینکه در بحث‌ عملیات‌های محلی که شامل برخورد با توزیع‌کننده‌های مواد مخدر در خردادماه است، نزدیک به ۱۳۲ محله پاکسازی شده و حدود دو تن مواد مخدر نیز در این زمان کشف و ضبط شده که نسبت به سال گذشته شاهد رشد بی‌سابقه ۳۰ درصدی کشف مواد مخدر در استان بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: در بحث نظارت بر اماکن و مراکزی که خدمات مردمی را انجام می‌دهند نیز در خرداد ماه نزدیک به ۸۶۰ مورد بازدید صورت گرفته است که روند همکاری صنوف و اماکن با نیروی انتظامی استان اصفهان، روندی صعودی دارد.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در مورد ارتباط مردم با تلفن ۱۹۷ نیروی انتظامی با اشاره به اینکه در کل هفت هزار و ۵۹۴ مورد تماس تلفنی با مرکز بر قرار شده، گفت: ۸۱۴ مورد از این تماس‌ها مربوط به پاسخگویی و مشاوره، ۲۳۲ مورد انتقاد، ۱۵۰مورد تشکر، ۲۹۷ مورد پیشنهاد و درخواست و یک هزار و ۶۰۹ فقره نیز مشاوره و مددکاری بوده است.

آقاخانی اظهار داشت: در بخش پلیس راهور نیز ۹ درصد افزایش برخورد را داشته‌ایم که سرعت و سبقت غیر مجاز، عبور از چراغ قرمز، حرکت‌های مارپیچ، عبور از محل‌های ممنوعه از جمله این موارد بودند.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب ۱۱۰ در خردادماه سال جاری خاطرنشان ساخت: ۱۳۰ هزار تماس در این مدت صورت گرفته که از این تعداد تماس، ۸۴ هزار تماس عملیاتی بوده است و با رشدی ۴۱ درصدی مواجه بوده‌ایم که ۹۰ درصد از حضور نیرو‌ها در محل زیر ۱۰ دقیقه صورت گرفته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در مورد برنامه‌های تیرماه در جهت انتظام بخشی به شهر افزود: با توجه به فصل تابستان و آغاز سفرهای تابستانی، اکثر سارقین تصمیم به سرقت در این زمان گرفته و باید شهروندان با هوشیاری و با عوامل پیشگیرانه، سرقت‌ها را به حداقل برسانند.

وی با اشاره به اینکه فعال کردن پلیس پارک یکی از اقدامات پلیس در تابستان است، گفت: برخورد مقتدرانه نیروی انتظامی با هنجارشکنان در ماه رمضان نیز از جمله دیگر اقدامات در این راستا است که باهماهنگی دستگاه قضا با خاطیان و روزه‌خواران برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

آقاخانی در ادامه با تاکید بر اینکه موضع عفاف و حجاب نیز در دستور کار نیروی انتظامی قراردارد، بیان داشت: کسانی که عفت عمومی را در جامعه جریحه‌دار کنند، مطابق با مقررات موجود با آن‌ها برخورد خواهد شد و یکی دیگر از محورهای برنامه‌های نیروی انتظامی در تابستان، برخورد با رانندگانی است که مقررات راهنمایی و رانندگی را به صورت کامل اجرا نمی‌کنند.

وی در مورد فعالیت باغ تالار‌ها در اطراف اصفهان گفت: باغ‌هایی که برخی از اشخاص حقیقی به محل تالار و مجالس عروسی تبدیل کرده‌اند، خلاف قانون بوده و مجوزی در این مورد صادر نشده است و اماکن، برخورد قانونی را صورت خواهد داد.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: به تالار‌ها نیز که برخی از شئونات و قوانین را رعایت نمی‌کنند نیز اخطار داده می‌شود که در صورت مشاهده هر گونه خلاف در این مورد، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

سردار آقاخانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر