کد خبر: 87010 A

ماه رمضان امسال در اصفهان؛

قیمت حلیم بادمجان و آش شلقلمکار نسبت به ماه رمضان گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته نرخ انواع کباب و بریان نیز نسبت به سال گذشته گران‌تر شده است.

ایلنا: رئیس اتحادیه فروشندگان آش، حلیم و کباب در اصفهان با اشاره به اینکه امسال حدود ۴۰۰ واحد صنفی در ماه رمضان اقدام به پخت آش و حلیم بادمجان می‌کنند، گفت: نرخ حلیم بادمجان و آش شلقلمکار نسبت به ماه رمضان گذشته ۲۵ درص افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، احمدرضا اخوان ارجمند از تعیین سقف قیمت انواع آش، کباب و بریان در کمیسیون نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان خبر داد و افزود: بر این اساس، قیمت هر کیلو حلیم بادمجان درجه برای ماه رمضان ۶ هزار تومان و همچنین هر کیلو آش شلقمکار ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است.

وی همچنین نرخ هر کیلو حلیم شیر در ماه رمضان را ۵ هزار تومان اعلام کرد و بیان داشت: یک دست کله پاچه در این ایام ۲۲ هزار تومان نرخ گذاری شده است، سقف هر دست بریان درجه یک نیز ۸ هزار تومان تعیین شده که بسته به کیفیت آن بین ۵ تا ۸ هزار تومان فروخته می‌شود.

رییس اتحادیه فروشندگان آش، حلیم و کباب در اصفهان تاکید بر اینکه نرخ‌های اعلام شده سقف قیمت هست و با در نظر گرفتن درجه کیفیت کاهش می‌یابد، ادامه داد: هر دست کباب کوبیده در ماه رمضان ۸ هزار تومان و نرخ کباب مخلوط ۱۰ هزار تومان خواهد بود.

وی با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی نرخ حلیم بادمجان و آش شلقلمکار نسبت به ماه رمضان گذشته گفت: قیمت انواع کباب و بریان نیز نسبت به سال گذشته گران‌تر شده است.

اخوان ارجمند از مردم خواست در صورت مشاهده گران فروشی واحدهای صنفی، شکایت خود را به این اتحادیه گزارش دهند و تاکید کرد: ماه رمضان امسال بازرسان اتحادیه، مجمع امور صنفی و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت برای کاهش تخلفات، نظارت‌های خود را افزایش می‌دهند.

ماه رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر