کد خبر: 87504 A

به‌واسطه ایجاد دبیرخانه ادیان توحیدی در اصفهان:

رهبران و نمایندگان ادیان توحیدی اصفهان، در دیدار با استاندار اصفهان از زحمات وی در خصوص ایجاد دبیرخانه ادیان توحیدی و كمك‌ها و حمایت‌های ایشان كه باعث همبستگی صمیمانه ادیان الهی در استان شده است، تقدیر و تشكر نمودند.

ایلنا: رهبران و نمایندگان ادیان توحیدی اصفهان، در دیدار با استاندار اصفهان از زحمات وی در خصوص ایجاد دبیرخانه ادیان توحیدی و كمك‌ها و حمایت‌های ایشان كه باعث همبستگی صمیمانه ادیان الهی در استان شده است، تقدیر و تشكر نمودند.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازاصفهان، استاندار اصفهان در این دیدار با بیان اینکه کمتر استانی در ایران وجود دارد که ادیان، مذاهب، فرق و اقوام مختلف به صورتی که در اصفهان است، گرد هم آمده باشند، گفت: توانمندی‌های فرهنگی و هنری، پیشینهٔ تاریخی غنی و انسانهای بزرگ تاریخی سرمایه‌های اجتماعی بزرگی هستند که به عنوان میراث تاریخی حائز اهمیت‌اند.

استاندار اصفهان افزود: سرمایه‌های اجتماعی بزرگ از ادیان مختلف در طول تاریخ نیازمند کنکاش و بسترسازی برای حفظ و انتقال آن به آیندگان است.

علیرضا ذاکر اصفهانی تصریح کرد: مشارکت و حضور فعال ادیان مختلف در استان زمینه ساز ارتباطات عمیق و همچنین ایجاد آرامش و آسایش بیشتر در استان شده است.

ذاکر اصفهانی از اصفهان به عنوان شهر موزه و استان پهناوری از لحاظ فرهنگی یاد کرد و اظهار داشت: کارهای بزرگی در زمینه‌های فرهنگی در استان انجام شده است و می‌تواند انجام شود.

وی دیده شدن و تکریم اقشار مختلف مردم و گروه‌ها را در NGO‌ها، تشکلهای مدنی، فرق و مذاهب گوناگون را حائز اهمیت خواند و گفت: کسانی که در این زمینه‌ها می‌توانند همکار دستگاه‌های حاکمیتی باشند به آن‌های احترام می‌گذاریم و حضور آن‌ها را در استاندار ی ارج می‌نهیم.

علیرضا ذاکر اصفهانی با بیان اینکه در استان اصفهان با انسانهای با انگیزه و گرایش‌های مختلف سروکار داریم، گفت: باید بتوانیم زمینه همکاری با آن‌ها را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه انسان‌های فرهیخته و هنرمند از ادیان و مذاهب مختلف در استان فراوان هستند، افزود: صرف نظر از خود ادیان، آثار و زندگی این افراد قابل بررسی و توجه هستند.

ذاکر اصفهانی در ادامه افزود: باید فضایی را ایجاد کنیم که با فکر و مطابق باآانچه که در دین اسلام عنوان شده است و همچنین تمرکز روی نقاط اشتراکی بین ادیان از قبیل توحید، انسانیت و اخلاق در تصالح بین ادیان بکوشیم و زمینهٔ مودت و صلح و دوستی را ایجاد کنیم.

وی افزود: گردشگران خارجی در بدو ورود به ایران اماکن تاریخی و ارتباطات مردمی و زندگی مسالمت امیز ادیان را بسیار خوب ارزیابی می‌کنند که این امر بسیار ارزشمند است.

در این جلسه همچنین موبد زرتشتیان اصفهان گفت: ما صمیمانه و صادقانه از تمامی کسانی که باعث سربلندی و یکپارچگی سرزمین اهورایی ما شده‌اند و بخصوص استاندار ارزشمند و اندیشمند که در واقع موسس ادیان توحیدی در استان گردیده‌اند تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: در هیچ جایی از ایران این همبستگی صمیمانه به اندازهٔ اصفهان نیست و این نشان دهندهٔ فرهیختگی استانداراصفهان است.

موبد زرتشتیان اصفهان تصریح کرد: ما خواستار این هستیم که این سرزمین اهورایی عزیز به جایگاه واقعی خودش برسد.

نمایندهٔ کلیمیان استان نیز در این دیدار از استاندار اصفهان به لحاظ ایجاد همبستگی و کمک‌هایی که به دبیرخانه ادیان توحیدی کرده است و همچنین تلاش‌های وی در جهت ایجاد وحدت بین ادیان مختلف تشکر نمود.

نماینده ارامنه استان نیز از طرف پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران و شورای خلیفه ارامنه اصفهان و جنوب ایران از استاندار اصفهان به خاطر حمایت ایشان از جامعه ارامنه قدردانی کرد.

دکتر ارزانی رئیس دبیرخانه ادیان توحیدی استان نیز با بیان اینکه اخوت در دین اسلام تنها معطوف به اخوت اسلامی نیست، گفت: در دین اسلام نیز توصیه شده است که کسانی که پایبند به کتب الهی هستند برادر دینی ما هستند و حتی کسانی که متدین هم نیستند باید مورد احترام قرار گیرند.

وی به مشترکات فراوانی که بین ادیان الهی قرار دارد اشاره کرد وگفت: همدلی بیشتر ادیان الهی زمینه ساز آرامش در جامعه شده است.

وی با اشاره به اینکه دبیر خانه ادیان الهی در سال ۸۹ با حکم استاندار اصفهان تاسیس شده است، یادآور شد: همایش‌های ملی و بین المللی در طول این سال‌ها با حمایت‌های استاندار و رهبران ادیان الهی صورت گرفته است.

در این دیدار رهبران و نمایندگان ادیان توحیدی اصفهان با اهدای لوحی از استاندار اصفهان تقدیر به‌عمل آوردند.

استاندار اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر