کد خبر: 87547 A

رییس كل دادگستری استان اصفهان تشریح کرد:

غلامرضا انصاری رئیس كل دادگستری استان اقدامات صورت گرفته توسط دادگستری كل استان اصفهان و حوزه‌های وابسته و ادارات تابعه قوه قضاییه در استان در هفته قوه قضاییه را تشریح کرد.

ایلنا: غلامرضا انصاری رئیس کل دادگستری استان اقدامات صورت گرفته توسط دادگستری کل استان اصفهان و حوزه‌های وابسته و ادارات تابعه قوه قضاییه در استان در هفته قوه قضاییه را به این شرح بیان داشت:

۱- سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه مورخ ۷/۴/۹۲ رییس کل دادگستری استان تعیین وگزارش کامل و جامعی از عملکرد و فعالیت‌های دادگستری استان و ادارات تابعه و همچنین قوه قضاییه در یکسال گذشته ارائه و برنامه‌ها و خدمات مدون آینده دستگاه قضایی تشریح شد، در ضمن تأکید شد محور سخنرانی‌ها در کلیه حوزه‌های قضاییه اجراء بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی و همچنین نگاه قوه قضاییه در برخورد با جرایم خشن و دقت در جرایم خرد و اقدامات قوه قضاییه در خصوص جرایم اقتصادی در دستور کار قرار گیرد.

۲- هماهنگی لازم جهت حضور گسترده همکاران اداری و قضایی در نماز جمعه مورخ ۷/۴/۹۲ به عمل آمد.

۳- در خصوص معرفی قضات و کارمندان نمونه و ارسال اسامی آن‌ها به مبادی ذیربط مقرر شد واحد ارزشیابی قضات و معاونت اداری مالی و پشتیبانی دادگستری استان اقدام لازم را معمول دارند.

۴- رییس کل دادگستری استان به اتفاق دادستان عمومی وانقلاب اصفهان و رؤسای حوزه‌های قضایی و ادارات تابعه هر کدام بطور جداگانه طی تنظیم یک جدول زمانبندی در طول ایام هفته قوه قضاییه اقدام به برگزاری نشستهای مطبوعاتی با حضور خبرنگاران و نمایندگان اصحاب رسانه نموده و مسؤولان ضمن ارائه آمار و عملکرد، فعالیتهای خود را در یکسال گذشته تشریح و به سؤالات خبرنگاران پاسخ گفتند. در دادگستری مرکز استان نیز نشست ۳ ساعته مطبوعاتی با حضور رییس کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب و بیش از ۳۵ تن از خبرنگاران تشکیل شد.

۵- ظرفیتهای صدا وسیمای مرکز استان با حضور مسؤولان دستگاه قضایی استان در برنامه‌های زنده رادیو، تلویزیونی به منظور تبیین عملکرد و برنامه‌های قوه قضاییه و پاسخ به سؤالات مردم، مورد بهره برداری حداکثری قرار گرفت.

۶- میز گرد تخصصی تلویزیونی با حضور رییس کل و دادستان عمومی وانقلاب در سیمای مرکز استان برگزار و اجراء شد.

۷- تبلیغات شهری با نصب ۵ عدد بیلبرد در پنج میدان اصلی شهر و همچنین نصب پوستر‌ها و تراکت‌های تبلیغی و بنرهای هفته قوه در سطح ساختمانهای دادگستری و نمای بیرونی آن‌ها انجام شد.

۸- مسؤولان قضایی استان در تاریخ ۳/۴/۹۲ به همراه رؤسای سازمان‌های وابسته به دستگاه قضایی استان با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه اصفهان دیدار و گفتگو نمودند.

۹- نمایشگاه کتاب با تخفیف ویژه در طبقه همکف دادگستری مرکز استان راه اندازی و وکلای ماده ۱۸۷ در واحدهای ارشاد و معاضدت مستقر و به راهنمایی و مشاوره قضایی رایگان عموم پرداختند.

۱۰- روحانیون و تنی چند از معاونان دادگستری در ۱۰ مسجد شاخص شهر هنگام نماز مغرب وعشاء به سخنرانی و گفتگوی با مردم پرداختند.

۱۱- طی مراسمی با شکوه در شب هفتم تیر پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد سید اصفهان از خانواده‌های معزز شهدای ۷ تیر و شهدای منتصب به دادگستری استان تجلیل بعمل آمد گفتنی است سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان نماینده محترم ولی فقیه در امور بنیاد شهید و ایثارگران بود.

۱۲- پیام‌ها و جملات حضرت امام و مقام معظم رهبری در خصوص هفته قوه قضاییه جهت استفاده در سربرگهای مکاتبات اداری به کلیه واحد‌های تابعه ارسال شد.

۱۳- مسؤولین دستگاه قضایی استان در طول ایام این هفته با مردم ملاقات حضوری داشته ودر خصوص رفع مسایل ومشکلات قضایی ایشان اقدام نمودند.

۱۴- نامگذاری ایام هفته قوه قضاییه از طریق

رییس کل دادگستری استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر