کد خبر: 87603 A

شهردار اصفهان اعلام کرد:

با وجود اختصاص ۳۰۰ میلیاردریال بودجه برای مناطق محروم در بودجه هر سال، محرومیت خیلی زیاد است و به صورت تدریجی در حال زدودن هستیم.

ایلنا: شهردار اصفهان از شناسایی ۱۹ لکه و نقطه محرومیت در مناطق شهر خبر داد و گفت: هرسال ۳۰۰ میلیارد ریال از بودجه شهر، برای محرومیت زدایی اختصاص می‌یابد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، سید مرتضی سقاییان‌نژاد در حاشیه دیدار با اهالی منطقه ۷ یادآور شد: این منطقه به دلیل بررسی بهتر مشکلات و معضلات شهروندان به دو منطقه ۷ و ۱۴ تفکیک شد تا نقاط محروم بیشتر زیر ذره‌بین برود.

وی تفکیک منطقه ۷ را موجب سرعت بخشی به اجرای طرح‌های توسعه‌ای دانست و گفت: قسمت جنوبی منطقه ۷ از نظر مباحث زیرساختی از جمله احداث خیابان اشراق جنوبی، ضابط‌زاده و شاهد مورد توجه قرار گرفته و امسال بخش شمالی این منطقه با احداث و ساماندهی خیابان‌های نخل، آل بویه و شهید احمدی توسعه می‌یابد همچنین جدول گذاری، پیاده روسازی و احداث فضای سبز در شمال منطقه در دستور کار قرار دارد.

شهردار اصفهان تفکیک‌های غیر اصولی و ساخت وسازهای خلاف را از مهم‌ترین مشکلات منطقه ۷ اعلام کرد و گفت: این گونه معضلات در گذشته صورت گرفته به طوری که اراضی بزرگ مشکلات حقوقی دارند و در صورت رفع این مسایل با برنامه ریزی می‌توان در جهت توسعه منطقه گام‌های بیشتری برداشت.

وی اطمینان داد با اجرای طرح‌های متعدد در شمال منطقه ۷ توازن و تعادل در شمال و جنوب این منطقه ایجاد می‌شود و تصریح کرد: نمی‌توان یک شبه تمام مشکلات را رفع کرد و این مهم نیاز به زمانبندی و برنامه ریزی ویژه دارد همچنین با مشارکت شهروندان می‌توان در این جهت با سرعت بیشتری به خصوص در زمینه آزادسازی طرح‌ها گام برداشت.

سقاییان‌نژاد با اشاره به اختصاص ۳۰۰ میلیاردریال بودجه برای مناطق محروم در بودجه هر سال، ادامه داد: شهرداری اصفهان هرساله به منطقه هفت مساعدت کرده تا محرومیت را از این منطقه بزداید البته محرومیت خیلی زیاد است و به صورت تدریجی در حال زدودن است.

شهردار اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر